Bardzo ważne pytanie, które poręcze zamontować? Które będą spełniać swoje funkcje estetyczne oraz będą trwałe?

Właściciele, którzy są w trakcie wykańczania swojego nowego lokum często miewają dylemat, które poręcze wybrać. Jest to istotny wybór, bo poręcze kupuje się na bardzo długie lata. Nie możemy więc zakupić czegoś kiepskiego, co straci na jakości już po paru latach. Znawcy tematu natomiast polecają sprawdzony wybór: balustrady nierdzewne. Dlaczego warto właśnie w nie zainwestować?

Balustrada nierdzewna

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród wielu różnych tworzyw, to właśnie stal nierdzewna odznacza się dobrymi indeksami wytrzymałościowymi, jest także bardzo wytrzymała na przeróżne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Jeżeli w przypadku pochwytów ze stali nierdzewnej, które są zamontowywane wewnątrz, nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, to w przypadku poręczy na zewnątrz wytrzymałość na korozję jest nieoceniona. Balustrady ze stali nierdzewnej świetnie znoszą trudne warunki pogodowe, czyli śnieg, opady deszczu czy mocne słońce. Jak wiemy,w polskim klimacie wszystko jest możliwe, pogoda jest zmienna, lecz to nic strasznego dla tych nierdzewnych poręczy.

Mają one jeszcze jedną dobra cechę, a mianowicie dobrze wyglądają, łatwo je utrzymać w czystości, do tego odpowiednio zrobione będą służyć na lata (sprawdź tu). Gdy zdecydujemy się na takie balustrady od razu pojawia się wiele wątpliwości, które mają duże znaczenie w późniejszym etapie użytkowania.

Nie ociągaj się – jeśli przypadł Ci do gustu ten artykuł, to bieżący tekst (http://www.styro-papa.pl/pl/styropapa-cennik/) można też przejrzeć pod podanym linkiem. Wiadomości przygotowaliśmy dla Ciebie z chęcią.

Na przykład nie wszyscy chcą wierzyć, iż są to balustrady nierdzewne, rzeczywiście odporne na rdzę. Rzeczywiście tak to wygląda, gdyż balustrady te są wykonane z dobrej jakości stali, z zabezpieczonymi antykorozyjnie spawami. Świetnie znoszą deszcze i śnieg.

Dużo osób też zadaje pytania, co w przypadku napraw, czy będę w stanie to zrobić samemu? Dużo zależy od rodzaju danych poręczy. Z pewnością łatwo jest usunąć niewielkie rysy lub inne uszkodzenia z poręczy szlifowanych. Jeśli zaś chodzi o rysy na powierzchniach błyszczących, to jednak jest tu polecana pomoc ludzi, którzy się na tym znają. Natomiast prawda jest taka, że balustrady zrobione ze stali nierdzewnej są tak odporne, że raczej istnieje niewielka szansa na tego typu zniszczenia. To dlatego tego rodzaju balustrady są dość często kupowane, ponieważ oferują trwałość na długi czas.