Betonowa posadzka – atuty i negatywy

Betonowa posadzka zdobywa coraz większą wziętość. Jeszcze nie tak dawno łączona jedynie ze starym, zapadłym pomieszczeniem, w tej chwili uznawana bywa za nurt w aranżacji mieszkań.

pomiary

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Wybierana chętnie z tego względu, że spaja jak też optycznie powiększa powierzchnię. Radzimy, jakie zalety i wady posiada betonowa posadzka oraz na co powinniśmy kierować uwagę w czasie wyboru. Podłoga stworzona z betonu sprawdzi się nie tylko we pomieszczeniach współczesnych, lecz także w apartamentach umeblowanych w stylu glamour albo ostatnio modnych tak zwanych loftach. Jest również ciekawym rozwiązaniem, jeżeli idzie o aranżację publicznych miejsc.https://www.aleklima.pl/artykuly/klimatyzacja-do-serwerowni (aleklima.pl/artykuly/klimatyzacja-do-serwerowni)Bez wątpienia jej największy pozytyw to optyczne powiększenie niewielkich pomieszczeń, a dodatkowo posadzka betonowa polerowana tworzy neutralne tło dla sprzętów bądź dodatków ulokowanych w konkretnym pomieszczeniu.

Wybierając posadzkę z betonu, powinniśmy zastanowić się nad konkretnym typem. Do wyboru mamy podłogę z betonu zacieranego bądź polerowanego. Wersja zacierana jest wyrównana tzw. zacieraczkami, ręcznymi bądź mechanicznymi. To za ich sprawą pozyskujemy matową powierzchnię. W owym wypadku beton zacieramy od razu po wylaniu. Przed ową czynnością możemy go troszkę urozmaicić, dodając barwiące utwardzacze, między innymi w odcieniu grafitowym bądź platynowym. Po uskutecznionym zatarciu podłoga jest satynowo-matowa.

Z kolei betonowa posadzka (polecamy wylewki małopolskie) w wydaniu błyszczącym to podłoga polerowana. Częstokroć wybierana z tego względu, że przedstawia się niezwykle elegancko. Tutaj już dużą rolę gra polerowanie, które polega na szlifowaniu szlifierką z diamentowymi średnicami.