Budujemy dom z piętrem: doskonałe schody muszą być w nim obecne

Budując dom, bez wątpienia zadać powinno się sobie pytanie: jakie schody w nim umieścić? Czy lepsze będą schody wykonane z betonu, czy może lepiej postawić jednak na schody wyprodukowane z drewna?

schody

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Na schody drewniane decydują się w przeważającej większości przypadków osoby, które dokonują procesu adaptacji niezamieszkanego do tej pory poddasza (producent schodów drewnianych). Budowa zarządzanie inwestycjami schodów , które mają być zrobione z drewna jest zwyczajnie w tym przypadku najprostsza, nie jest związana z koniecznością zerwania podłogi. Wybierając schody , które mają być zrobione z drewna, mamy możliwość kupienia gotowych schodów w sklepie, można także zamówić schody na zamówieniew zakładzie stolarskim bądź u firmy zajmującej się wykonywaniem tego rodzaju schodów. To ostatnie rozwiązanie jest wybierane w zdecydowanej większości przypadków. Producent schodów drewnianych może nam zaproponować wykonanie najróżniejszych rodzajów schodów: jedno- lub dwubiegowych, zabiegowych, a także krętych – Domański. Producent schodów drewnianych to szansa zamówienia schodów w najróżniejszym stylu: kolonialnym, nowatorskim bądź tradycyjnym. Schody na zamówienie to także możliwość wybrania rodzaju drewna, z którego schody będą zrobione. Dość sporą popularnością wśród klientów cieszą się na chwilę obecną schody z drewna egzotycznego.

Schody zewnętrzne

Autor: Cia Gould
Źródło: http://www.flickr.com/photos/ciagould/3544370505/
Schody z drewna egzotycznego najczęściej wykonywane są z charakteryzujących się wysoką twardością gatunków drzew egzotycznych. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się schody z jatoby czy z mahoniu. Na schody wykonane z drewna nadają się również gatunki drzew, które rosną na terenie naszego kraju. W tym przypadku na schody przeznaczane jest drewno pozyskane z drzew liściastych: orzech, jesion, dąb oraz brzoza. Bez względu na to, czy wybieramy schody z drewna krajowego, czy z egzotycznych gatunków drzew, każde muszą zostać odpowiednio zabezpieczone (Domański). Najczęściej zabezpiecza się je, malując porządnym jakościowo lakierem. Schody wykonane z drewna to spory wydatek, zwłaszcza jeśli stawia się na schody z drewna drzew egzotycznych. Wykonane oraz zamontowane schody muszą zostać zabezpieczone z wykorzystaniem balustrady. W ostatnim czasie wśród balustrad pojawiły się nowatorskie balustrady wykonane ze szkła, które świetnie komponują się z wykonanymi z drewna schodami. Rzecz jasna nadal wykonuje się balustrady drewniane. Ich najbardziej istotną częścią są tralki, które mogą przyjmować bardzo różne kształty. Wyprodukowane z drewna balustrady robione są z tego samego gatunku drewna, co całość schodów.