Co jest w środku szafki gazowej i jak dużo ona kosztuje?

Zachowywanie szczególnej rozwagi przy wykonywaniu instalacji gazowej, jest gwarancją bezpiecznego dostarczania gazu dla wszystkich lokatorów budynku. Analogiczne warunki muszą być zachowywane w przypadku wszystkich elementów tego typu instalacji, czyli np.

skrzynki gazowej.
Trzeba mieć świadomość, że nie powinniśmy nabywać dowolnej skrzynki, a należy to robić wyłącznie uwzględniając niektóre określone sprawy. Tego typu skrzynka gazowa stanowi bardzo istotny składnik instalacji gazowej. To tam znajdują się tego typu przyrządy jak reduktor ciśnienia, główny zawór albo gazomierz (choć on mógłby być także instalowany koło danej skrzynki). Wymieniony wcześniej zawór dostarcza gaz do budynku, z tego też powodu powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Niezwykle istotny jest dystans między zaworem a drzwiami, oknami czy poziomem terenu, który nie powinien być krótszy niż 0,5 metra, choć zaleca się podwojenie takiej odległości. Ponadto zawór musi być wykonany z brązu lub mosiądzu.
cynk

Autor: Dennis Elzinga
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie skrzynki gazowej trzeba także wziąć pod uwagę pewne wymagania. Nie powinna być ona umieszczona dalej niż 10 metrów od domów wielorodzinnych. W przypadku domków jednorodzinnych dystans ten może być większy. W rzeczywistości często montuje się skrzynkę na linii ogrodzenia. Najważniejsze jest to, aby zagwarantować wygodny dostęp do skrzynki w wypadku pojawienia się jakichkolwiek usterek czy nawet klęsk żywiołowych. Przy kupowaniu szafki gazowej należy dodatkowo zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wyprodukowana.

Są bowiem skrzynki wykonane z plastiku, laminowane oraz z metalu.

Może zaciekawią Cię też podobne strony www (https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/centrum-ogrodnicze/2-245) na omawiany wątek? Jeśli tak, to zobacz je i zdobądź inne dane na to zagadnienie.

Najczęściej skrzynki są w kolorze żółtym, jednak nie jest to wymuszone żadnym przepisem. Szafka gazowa może kosztować od ok. 100 do kilkuset złotych.