Co powinno się zrobić w nowo kupionym mieszkaniu, żeby się w nim dało zamieszkać

Nowy dom albo mieszkanie w bloku to ogromna radość, ale też sporo pracy związanej z jego umeblowaniem i urządzeniem. Nawet w przypadku mieszkania używanego trzeba najczęściej sporo rzeczy poprawić, niekiedy dokupić jakieś meble albo odremontować kuchnię i łazienkę. Przy mieszkaniach nowych jest znacznie więcej rzeczy do zrobienia.

nowe mieszkania

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Deweloper przeważnie oddaje sprzedawane mieszkanie w surowym stanie. Oczywiście wszystkie instalacje są położone, ale najczęściej na ścianie będą same tynki, a podłoga to twardy, niedawno wylany beton. Do zrobienia więc w pierwszej kolejności będą podłogi oraz ściany. Na ścianach warto od razu zrobić gładzie, co prawda podniesie to nieco ogólne koszty, ale dzięki temu staną się one idealnie równe.

Rzeczywiście fascynuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj treść, którą odnajdziesz na podobnym portalu.

Czy będzie się chciało je pomalować, czy na przykład nakleić fototapetę, to w każdej sytuacji doskonale będą się nadawały. Przy gładziach kurzy się ogromnie, i jeżeli ktoś będzie planował, że na początku pozostawi sobie tynki, a później powróci do tematu za kilka lat, to liczyć się powinien z tym, że może mieć ogromną ilość sprzątania.

Kuchnia i łazienka (więcej info o akcesoriach do łazienki – idź na stronę) to z kolei pomieszczenia, w których bardzo dobrze sprawdzają się płytki. W łazienkach da się je wręcz położyć do samej góry, w kuchniach najczęściej pojawiają się do wysokości na której wiszą meble, a wyżej zostawia się zwykłą ścianę. Oczywiście na podłodze powinny być w tych pomieszczeniach płytki, albo odporne na działanie wody parkiety albo deski, bo na niedobór wilgoci najczęściej nie można tam narzekać.

urządzony pokój

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Za to w innych pomieszczeniach przeważnie wybierane jest drewno, mogą to być panele, różnego rodzaju deski albo mogące wytrzymać kilka dekad parkiety z dębu lub buku. Następnymi etapami, aby porządnie wykończyć swój wymarzony dom i wnętrze, będzie zakup potrzebnych mebli. Kuchnie (wyposażenie do kuchni – poznaj dodatkowe informacje) coraz częściej projektuje się indywidualnie, dzięki temu dokładnie można wykorzystać powierzchnię pomieszczenia, a dodatkowo można ją będzie zaplanować dokładnie w taki sposób, jak będzie się chciało. Kiedy meble już będą poustawiane, to pozostanie jeszcze jeszcze do zrobienia sporo drobiazgów, przykładowo powieszenie karniszy, półek i lamp.