Coraz częściej stosowany jest advanced metering infrastructure

Jeszcze zupełnie niedawno, gdy przedsiębiorstwa komunalne chciały odczytać dane z wodomierzy i ciepłomierzy, musiały wysyłać własnych podwładnych, by ci wędrowali od domu do domu i zbierali niezbędne dane. Nie zawsze właściciele zostawali w środku, a co się z tym łączy, od czasu do czasu uzyskanie takich danych okazywało się ciężkie i zabierało wiele czasu. Sprawdź zakłady te wykorzystują z rozwiązań jakie daje advanced metering infrastructure, a więc odczyty dokonywane są zdalnie, z nawet dość dużej odległości, równocześnie ze wszystkich domów. Poza tym na bieżąco można kontrolować zużycie wody i ogrzewania, a to pozwala na przeprowadzanie prognoz na temat ich zużycia w późniejszym czasie.

Szybsze reagowanie na zgłoszenia klientów

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Używanie z tego systemu ma wiele zalet, gdyż pozwala na zmniejszenie wydatków obsługi sprzętów pomiarowych, bo potrzeba do tego zwyczajnie znacznie mniej ludzi. Z drugiej strony, dzięki możliwości obserwowania na bieżąco pomiarów z liczników można przeszkadzać przeróżnym awariom, które mogą się pojawić, a nawet jeśli już się pojawią, to znacznie prędzej możemy to dostrzec i naprawić.

Na dodatek kiedy kontrahenci będą telefonowali z jakimiś spostrzeżeniami oraz danymi o nieprawidłowościach, to szybciej możemy odpowiadać na ich roszczenia, ponieważ prościej będzie nam wyszukać dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa. Należy korzystać z takich rozwiązań, ponieważ są one nie tylko wygodne, lecz też tanie oraz bardzo ułatwiają nam pracę. Dowiedz się więcej: bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_wodomierzy/182/

Postęp w informatyce pomaga również w kolejnych dziedzinach

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postępowi w informatyce, który ujawnia się wspaniałym przesyłaniem danych oraz możliwością pracy zdalnej, za pomocą wysyłanych sygnałów, sporo dziedzin naszego życia jest lepiej pilnowanych, a co się z tym łączy, prościej w nich działać. Jak widać osiągnięcia jakie posiada IT można wykorzystać wszędzie, oszczędzając czas oraz pieniądze, lecz również ułatwiając ludziom ich pracę oraz nie zmuszając innych do tego, by w oznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie przebywali w swoich domach, jedynie dlatego, że ktoś chce spisać pomiary z ich liczników.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc kliknij tu odlewanie aluminium i przeglądaj do woli kolejne rzetelne wpisy.

Dziś wszystko może się odbywać bez niepokojenia właścicieli konkretnych domów.