Ekran led – przełomem w wyświetlaniu obrazu. Techniczne rozwiązania w wyświetlaczach używanych w mediach

Już od paru lat można napotkać ogromne ekrany, które w większych miastach wyświetlają reklamy czy informacje rozmaitego typu. Na koncertach lub innych wydarzeniach widoczne są ekrany, jakie umożliwiają podziwianie występów. To wszystko zawdzięczamy specjalistycznym ekranom, które stworzyły nową jakość obrazu. Mowa tu o ekranie led. Ich model działania opiera się na nieskomplikowanej zasadzie. Ekran led 55 posiada trzy diody elektroluminescencyjne o trzech kolorach. Połączenie tych barw zapewnia możliwość kombinacji milionów odcieni.

ekran z technologią LED

Autor: Alex Liivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne są dwa typy ekranów led, które zawierają odpowiednią ilość diod. Pierwszy rodzaj to ekrany przewlekane cechujące się odpowiednią ilością diod, które posiadają swoje własne diody. Zapewnia to uzyskanie doskonałej jasności oraz kontrastu, zwłaszcza w ekranach zewnętrznych, jak przeczytaj koniecznie. Charakteryzowane urządzenie jest umieszczane w nieprzenikalnej obudowie, co ochrania je przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, zatem bez kłopotu można je użytkować nawet podczas deszczu. Drugi typ ekranu to SM. Montowany jest powierzchniowo, czyli całkowicie odmiennie niż w pierwszym prezentowanym przypadku.

Jeśli chcesz poznać kolejne informacje utrzymane w tej tematyce, zobacz link na stronie (https://houseofskills.pl/strefawiedzy/). Tam też odnajdziesz coś interesującego dla siebie.

Cechą charakterystyczną jest konstrukcja diod na powierzchni specjalnych płyt. Współcześnie technologia idzie tak szybko do przodu, iż pojawiają się wyświetlacze SM używane w aplikacjach zewnętrznych.

przykładowy ekran led

Autor: Gary Howden
Źródło: http://www.flickr.com
Ważna jest rozdzielczość, czyli parametr, który jest główną cechą ekranu led. Dlaczego? Otóż rozdzielczość wpływa na to, że można z dużych odległości zobaczyć co wyświetlane jest na wyświetlaczach ledo-wych.

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Ta zasada jest świetnie widoczna chociażby na imprezach, gdzie uczestnicy mogą bez problemu oglądać występy będąc w końcowych rzędach sali. Firmy wykorzystują metodę, jaka pozwala na oglądanie różnych obrazów w doskonałej jakości Chodzi tu o przedstawienie obrazów opierających się na łatwej zasadzie: im więcej jest pikseli tym jakość obrazu jest lepsza. Taka zasada jest wykorzystywana w tabletach czy smartfonach, gdzie przy niewielkim wyświetlaczu można bez problemu odczytać SMS-y.

Ekrany led to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane w marketingu, gdzie przekaz wiadomości jest przeznaczany na skalę masową. Takie ekrany to telebimy, a ich jakość oraz przystępność montażu powodują, że zyskały wielu entuzjastów.