Elewacja domu powinna odznaczać się niezwykłą solidnością. W tym sensie warto wybrać jak najlepszy produkt

Cegły klinkierowe to najbardziej solidna klasa cegieł elewacyjnych. Są solidne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, działanie warunków atmosferycznych i ognia, a także grzybów i pleśni. Powierzchnia cegieł klinkierowych jest bardzo twarda i odporna na zarysowania, a wykończona nimi elewacja przez dziesiątki lat nic nie traci na intensywności koloru.

Klinkier to produkt całkowicie naturalny, jest bowiem zrobiony z naturalnego surowca, którym jest wysokiej jakości prawidłowo sezonowana glina. Cegły klinkierowe odznaczają się niezbyt dużą nasiąkliwością (nawet poniżej sześciu procent), dzięki temu są także odporne na mróz. Zachowują solidność nawet w warunkach agresywnych, takich jak kwaśne deszcze czy smog. Producenci cegieł elewacyjnych (czyli klinkier elewacyjny) zapewniają także pokaźny zestaw kształtek uzupełniających, dopasowanych do nich kolorem oraz fakturą, z których tworzy się gzymsy wrocław, podokienniki lub stopnieschodów. Na rynku są również gotowe parapety a także łuki, które pomagają w pracy i umożliwiają estetyczne wykończenie elewacji.

klinkier

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

dostępne są w różnorakich barwach, w zależności od użytego do ich wytworzenia surowca i metody wypalania.

Jeżeli chcesz uzyskać podobne informacje na prezentowany temat, to najpierw zobacz tutaj i przenieś się do tekstu (https://mkplastimex.pl/79-tarcze-do-ciecia-115-mm), a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo nowych wiadomości.

Najbardziej popularne kolory cegieł to różnorakie odcienie czerwieni oraz brązu. Jednakże klinkier produkuje się także w kolorach, jak żółty, biały, lecz także czarny. Oferowane są również cegły cieniowane – żółtobrązowe, czerwonobrązowe czy szaroczerwone . Jak decydujemy się na jednolity kolor elewacji, powinniśmy pamiętać, ażeby przy układaniu mieszać cegły i fasety z paru palet celem uzyskania równomiernego koloru, gdyż jedne z nich mogą być bardziej jasne, a inne bardziej ciemne.

Możliwe jest też zestawianie różnorodnych odcieni jednego koloru albo kilku różnych kolorów cegieł w elewacji. Poszczególne jej elementy, przykładowo cokół czy obramienia okien i drzwi, możemy zaakcentować innym kolorem niż reszta elewacji. Cegły klinkierowe na elewacji możemy również łączyć z innymi materiałami, przykładowo drewnem, tynkiem, szkłem, ale również aluminium lub betonem.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz dodatkowo ten link. To bez dwóch zdań ta strona (http://www.mega-pol.com/), na której znajdziesz inne tego typu informacje.

Wszystko zależy od stylu i klimatu domu a także od kreatywności czy wyobraźni architekta, jaki najlepiej doradzi, który kolor wybrać albo z czym go zestawić. Do wyboru są także różnorodne faktury cegieł klinkierowych. Najczęściej produkuje się gładkie albo ryflowane. proponują też inne cegły jak piaskowane, łamane i o nieregularnych wgłębieniach oraz nacięciach.