Gra, jaka wciąga i ma coraz większą ilość zwolenników w Polsce. Czy wiedziałbyś jak wyjść z zamkniętego pokoju, gdzie pełno niewiadomych?

wiele rzeczy zdaje się banalne. Trafiasz zwyczajnie do pomieszczenia, w którym znajduje się pełno dziwnych przedmiotów. Ty i Twoi przyjaciele macie kilkadziesiąt minut, aby wyjść z tego miejsca. Nie jest to łatwe, gdyż żeby tego dokonać musisz rozwiązać kilka zagadek, niezbędna też jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas płynie, a Ty nie posiadasz żadnych pomocy, jedynie co masz to Twoja głowa i to, co wymyślisz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Ta innowacyjna forma rozrywki pojawiła się w Polsce niespełna kilka miesięcy temu, lecz szybko zdobyła popularność.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej druk cyfrowy bytom danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w link poniżej.

Takie miejsce są już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rosnącej popularności tej zabawy pozostaje ona tajemnicza, a każdy kto myśli, że już z pewnością odnajdzie rozwiązanie może się bardzo rozczarować. Escape rooms to gra akcji, ale na żywo – > . trafne są porównania do gier komputerowych, ponieważ wygląda właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata gry komputerowej do świata rzeczywistego. Znajdujemy się w pokoju, w którym oczekuje na nas wiele łamigłówek. Szukamy przedmiotów, które mogą nas nakierować na właściwy trop.

Najczęściej mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. łamigłówki są całkiem skomplikowane, co oznacza, że nie każdemu uda się wyjść z tego miejsca. Są to trudne i interesujące łamigłówki. Zresztą, powinny być skomplikowane i absorbujące, bo gdyby były monotonne i banalne to nie byłoby zbytniego zainteresowania tą formą rozrywki. jeżeli nie uda się rozwikłać zagadki to pojawia się członek obsługi, i podpowiada nam lub nie, jakiego rodzaju była zagadka i jak należało ją rozszyfrować. naturalnie, to zależy od nas, czy pragniemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać odpowiedzi i zostają w pokoju, żeby spróbować rozwiązać ją znowu. Jest to gra dla kilku osób.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od miejsca, w zabawie może wziąć udział od 2 do 5 osób. W czasie gry w na miejscu nie ma nikogo poza uczestnikami. Przed rozpoczęciem zabawy z kolei jedna z osób z obsługi tłumaczy zasady gry. Nie ma mowy natomiast o podpowiedziach w temacie szarad i łamigłówek. Jak zapewniają twórcy czasami uczestnicy zadziwiają ich kreatywnym podejściem do rozwiązywanych szarad. Ich ciekawe podejście to bardzo przyjemne urozmaicenie w opracowanym wcześniej scenariuszu gry.

Czytaj więcej o pokojach ucieczki: