Gra, jaka wciąga i ma coraz większą ilość zwolenników w Polsce. Czy wiedziałbyś jak wyjść z zamkniętego pokoju, gdzie pełno niewiadomych?

wiele rzeczy zdaje się banalne. Trafiasz zwyczajnie do pomieszczenia, w którym znajduje się pełno dziwnych przedmiotów. Ty i Twoi przyjaciele macie kilkadziesiąt minut, aby wyjść z tego miejsca. Nie jest to łatwe, gdyż żeby tego dokonać musisz rozwiązać kilka zagadek, niezbędna też jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas płynie, a Ty nie posiadasz żadnych pomocy, jedynie co masz to Twoja głowa i to, co wymyślisz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Ta innowacyjna forma rozrywki pojawiła się w Polsce niespełna kilka miesięcy temu, lecz szybko zdobyła popularność.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej druk cyfrowy bytom danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w link poniżej.

Takie miejsce są już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rosnącej popularności tej zabawy pozostaje ona tajemnicza, a każdy kto myśli, że już z pewnością odnajdzie rozwiązanie może się bardzo rozczarować. Escape rooms to gra akcji, ale na żywo – > . trafne są porównania do gier komputerowych, ponieważ wygląda właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata gry komputerowej do świata rzeczywistego. Znajdujemy się w pokoju, w którym oczekuje na nas wiele łamigłówek. Szukamy przedmiotów, które mogą nas nakierować na właściwy trop.

Najczęściej mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. łamigłówki są całkiem skomplikowane, co oznacza, że nie każdemu uda się wyjść z tego miejsca. Są to trudne i interesujące łamigłówki. Zresztą, powinny być skomplikowane i absorbujące, bo gdyby były monotonne i banalne to nie byłoby zbytniego zainteresowania tą formą rozrywki. jeżeli nie uda się rozwikłać zagadki to pojawia się członek obsługi, i podpowiada nam lub nie, jakiego rodzaju była zagadka i jak należało ją rozszyfrować. naturalnie, to zależy od nas, czy pragniemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać odpowiedzi i zostają w pokoju, żeby spróbować rozwiązać ją znowu. Jest to gra dla kilku osób.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od miejsca, w zabawie może wziąć udział od 2 do 5 osób. W czasie gry w na miejscu nie ma nikogo poza uczestnikami. Przed rozpoczęciem zabawy z kolei jedna z osób z obsługi tłumaczy zasady gry. Nie ma mowy natomiast o podpowiedziach w temacie szarad i łamigłówek. Jak zapewniają twórcy czasami uczestnicy zadziwiają ich kreatywnym podejściem do rozwiązywanych szarad.

Czy masz chęć dokładniej przestudiować opisywany na tej stronie temat? Jeżeli tak, bez obaw kliknij tu, żeby przeczytać więcej na tej witrynie.

Ich ciekawe podejście to bardzo przyjemne urozmaicenie w opracowanym wcześniej scenariuszu gry.

Czytaj więcej o pokojach ucieczki: