Jak nasz stan psychiczny się pogarsza to do jakiego specjalisty musimy się udać?

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty? Kto to są tacy specjaliści i czym tak właściwie się zajmują? To kluczowe pytania, ponieważ dosyć często nie wiemy, z czym jak również do kogo się udać, gdy mamy problem.

Możemy zacząć od psychologa. Jest to specjalista, jaki ukończył 5-letnie studia kończące się tytułem magistra z psychologii. Na studiach uczył się przeważnie, jak skonstruowana jest i jak działa psychika człowiekaludzka, co rządzi jego zachowaniem jak i emocjami, w jaki sposób funkcjonują społeczeństwa oraz różnego rodzaju grupy osób. Psycholog musi opanować sposoby przeprowadzania oraz analizowania testów psychologicznych. podczas studiów decydują się na konkretną specjalizację, mogą więc specjalizować się w psychologii z działu społecznego, klinicznej albo też międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

W zależności od dokonanego wyboru student przygotowuje się do innego zajęcia, więc każdy absolwent psychologii posiada trochę inną wiedzę. Same zaś studia psychologiczne nie przygotowują całkiem do niesienia pomocy psychologicznej człowiekowi w chorobie i komuś cierpiącemu. Do takiej pracy niezbędna jest często dodatkowa ilość wiedzy i praktyka, a także zalecana jest terapia małżeńska gdynia przyszłego psychologa, głównie z tego powodu, aby swoich problemów nie rzutować na innych klientów. Dość często więc absolwent psychologii kształci się dalej i otrzymuje kolejne stopnie specjalizacji we własnym zawodzie, jakimi mogą być psycholog kliniczny albo psychoterapeuta. W wielu miejscach można skorzystać ze wsparcia tego typu specjalisty, jak przykładowo poszukujemy najlepszego specjalisty, jak psycholog Wrocław oferują bardzo wiele takich gabinetów.

Interesują Cię opisane tutaj artykuły? Jeśli tak, to fantastycznie – użyczamy także dla Ciebie darmowy wgląd (https://smartbed.pl/meble-do-kawalerki-pomysly-od-smartbed/) do nowej strony.

Zobacz gabinet psychologiczny Charakterownia.

Psychoterapeuta natomiast to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

która ukończyła stosowne szkolenie, ale już po zdobyciu tytułu magistra psychologii. Szkolenie takie zajmuje często cztery lata, przeprowadza się je w różnych nurtach teorii. Najbardziej znane szkoły terapii to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza i humanistyczna. Różnią się właściwie założeniami i technikami pracy z pacjentem. Każda natomiast ma wspólny cel, to znaczy pomoc klientowi poprzez kontakt, rozmowę oraz ćwiczenia w rozwiązywaniu trudności emocjonalnych. Taki specjalista oprócz wiedzy z psychopatologii człowieka, ma także wiedzę i doświadczenie, jak przeprowadzać sesje psychoterapii. Tak samo, jak psycholog ma gabinety w całej Polsce, szczególnie jak psychoterapia Wrocław są doskonałą destynacją. Więcej informacji – charakterownia.pl/z-jakimi-problemami/.