Jakie dekoracje kupić aranżując strefę wokół kominka?

Współczesne kominki to urządzenia doskonale zaprojektowane, estetyczne i wykonywane w nowoczesnej technologii. Jak dodatkowo zadbać o estetykę strefy kominkowej?

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
O wyglądzie wnętrza decydują nie tylko meble, ale także właściwie dopasowane dekoracje. O ile jesteśmy posiadaczami nowoczesnego, surowego lokum, warto zadbać o to, aby wokół kominka pojawiły się ożywiające wnętrze dodatki. Nad paleniskiem możemy powiesić optycznie powiększające oraz rozjaśniające pokój lustro lub intrygującą grafikę. Na podłodze możemy rozłożyć dywan, dopasowany stylistycznie do koncepcji mieszkania – w przypadku aranżacji pałacowej może to być wyszywany, wysokiej jakości kobierzec z drogich materiałów, w aranżacji ekologicznej świetnie sprawdzi się wyprodukowany z naturalnych surowców dywanik w ziemistych kolorach, natomiast posiadacze mieszkania w stylu art deco powinni postawić na materiał w żywym kolorze lub z wyrazistym wzorem, co całkowicie odmieni przestrzeń kominkową – więcej info za wkłady kominkowe.

Akcesoria, jakie ustawimy na gzymsie bądź przed paleniskiem, powinny być wykonane z niepalnych tworzyw. Warto również zwrócić uwagę jaka jest zabudowa kominek jaką jest wykończony, tak by dodatki były dopasowane stylistyką. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się gliniane wazony, ceramiczne figurki, kamienne donice czy metalowe świeczniki. Warto zdecydować się na takie dekoracyjne elementy, gdyż pusta przestrzeń wokół kominka może wydawać się zimna lub pozbawiona wyrazu – zapełniając ją dekoracyjnymi drobiazgami sprawimy, iż stanie się przytulna. Uwzględnijmy zatem te dekoracje w budżecie na wykończenie strefy kominkowej.

Obecnie oceń producent taśm transportowych ten tekst, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to już teraz! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

Jeżeli chodzi o wkłady kominkowe cena zazwyczaj kształtuje się na poziomie około 1-2 tys. złotych, ale możemy postarać się o rabat wybierając kompletną instalację u jednego producenta. Wysokiej jakości, niepalne dekoracje nie są najtańsze, ale jedynie elegancki wkład uzupełniony o piękne dodatki stworzy efekt jakiego oczekujemy.