Jakie mamy rodzaje biustonoszy? Jak należy je dobierać, by pasowały jak najlepiej?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, lecz tylko parę procent kobiet umie wybrać właściwy rozmiar biustonosza. Tymczasem odpowiedni stanik jest bardzo ważny, gdyż wpływa na codzienny komfort oraz samopoczucie. W zależności od potrzeb może uwydatniać lub podtrzymywać biust. Jaki więc biustonosz zakupić? Jakie istnieją rodzaje oraz dla kogo są odpowiednie? Bardotka, określana też balkonetką, to stanik odznaczający się tym, iż górna linia misek biegnie poziomo w poprzek biustu.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej niż w pozostałych typach staników. Razem z kształtem misek tworzy się dekolt w kształcie kwadratu. Miski posiadają często fiszbiny, jednocześnie bardzo często są także usztywnione. Stanik w typie plunge ma za zadanie wyrzeźbić piękny, głęboki dekolt. Ma miski o skośnych cięciach, są nisko wycięte, natomiast ich linia przechodzi na ukos przez piersi. Takie biustonosze mogą być usztywnianie lub niekoniecznie. Biustonosze push-up powiększają biust – zobacz u Jagny. Efekt ten jest możliwy, gdyż biustonosz jest wyposażony w wykonane w dolnej części miseczek kieszonki.

Tam wsuwa się niewielkie poduszki albo specjalne usztywnienie. Kolejnym rodzajem jest biustonosz z pełną miseczką. Takie miseczki są mocne zabudowane, przez co piersi mają zapewnione dobre podtrzymanie. Miseczki mają poziome cięcia, które idą w poprzek piersi i kryją ich większą część. Połączenie między miskami jest dosyć szerokie. Biustonosz z uformowaną miseczką jest typem o sztywnej misce z fiszbinami. Zrobiona jest ona z jednego kawałka, bez cięć. To powoduje, iż miseczki nie mają szwów a przy tym stanik nie odznacza się pod obcisłą bluzką albo inną kreacją. Minimzer natomiast to biustonosz, którego miseczki wykonane są w ten sposób, żeby zmniejszyć biust, a konkretniej mówiąc, aby sprawiał, iż piersi będą bardziej przylegać do klatki piersiowej.

Rezultat taki można uzyskać dzięki temu, iż miseczka ma nieco większą średnicę aniżeli zwykły stanik w dużym rozmiarze, ale jest bardziej płytka. Podczas wyboru odpowiedniego biustonosza trzeba brać pod uwagę także to jest on zrobiony z różnorakich materiałów. Na co dzień dobre będą te z materiałów wygodnych jak bawełna, albo z tych bardziej oddychających. Jednak pod suknie wieczorową lub na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej wytworne. Choć w ostatnim czasie najbardziej popularne są i tak biustonosze silikonowe.