Jakie są najbardziej popularne metody na finansowanie kupna nieruchomości, zalety oraz wady leasingu

Na rynku funkcjonuje parę różnych sposobów na to, żeby sfinansować zakup nieruchomości. Ich popularność w dużej mierze będzie zależała od tego, czy tym, kto kupuje jest osoba prywatna czy też firma.

Jeśli chodzi o osoby prywatne zdecydowanie najbardziej popularne są klasyczne kredyty bankowe, to właśnie za ich pomocą realizuje się większość transakcji. Podpisywane są one na długi czas, może to być nawet trzydzieści lat, a zabezpieczenie całej transakcji stanowi hipoteka na rzecz banku. Posiadaczem mieszkania czy domu cały czas zostaje osoba która wzięła kredyt, za to w przypadku jakiś problemów ze spłatą istnieje ryzyko utraty nieruchomości.

Wolno do klientów docierają także ostatnio plusy innego sposobu finansowania, czyli leasingu. Leasing mieszkań przy osobach prywatnych dopiero raczkuje i niewiele firm posiada go w swej ofercie, lecz można go rozważyć. Jego koszty są bardzo porównywalne z tym, co będą proponować banki z kredytami, ale plusem jest to, że jest znacznie mniej formalności.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej na ten temat – informacje okażą się zapewne niezwykle interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

mieszkanie dwupoziomowe ze schodami

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku transakcji wykonywanych przez firmy sytuacja będzie dokładnie odwrotna.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (https://narzedziownia-lucznik.pl/sprawdziany-szczekowe), która także Cię się będzie podobać.

To właśnie leasing wybierany będzie dużo częściej, a kredyty bankowe stanowią znacznie mniejszą część. Wynika to najczęściej z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim leasing na nieruchomość jest dużo prościej otrzymać niż kredyt bankowy. Banki w dalszym ciągu bardzo nieufnie traktują firmy, oczekują ogromnych ilości dokumentów, a ich kryteria oceny zdolności kredytowej są bardzo surowe.

Jeśli chodzi o leasing jest znacznie prościej, procedura zakupu jest znacznie szybsza ze względu na to, że do chwili spłacenia zobowiązań jako właściciel lokalu figuruje firma leasingowa. Przez to przy jakiś problemach odzyskanie nieruchomości jest bardzo łatwe, a co za tym idzie stawiane są znacznie mniejsze oczekiwania dla klientów. Kolejnym plusem dla firm są sprawy podatków. Dzięki temu, że na każdą ratę będzie wystawiana osobna faktura, to znacznie praktycznie będzie księgować tego typu zakupy.