Jakie są rodzaje posadzek przemysłowych i gdzie mają zastosowanie? O czym wiedzieć? Na co zwracać uwagę?

W budownictwie przemysłowym wykorzystuje się wiele rodzajów posadzek. Ażeby wymienić najbardziej istotne, to posadzki cienkowarstwowe, betonowe, beton szlifowany, polerowany a także posadzki epoksydowe.

Różne posadzki do zastosowań przemysłowych koniecznie muszą pełnić konkretne wymagania, z pewnością powinny być odporne mechanicznie, chemicznie, powinny być plamoodoporne. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć w tym temacie? Jakie mamy typy posadzek?
migawka - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza - stykówka

Autor: anita kluska
Źródło: http://www.flickr.com
Jednymi z popularniejszych są posadzki antystatyczne, co oznacza system monolitycznych posadzek betonowych. Są bardzo trwałe, mają rewelacyjne parametry techniczne. Wykorzystywane są tam, gdzie mamy wysokie wymogi dotyczące antyelektrostatyczności jak i odproności.
dekoracja

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często wykorzystywane jako zbrojenie rozproszone powiększające parametry wytrzymałościowe betonu.

Czy masz ochotę zobaczyć więcej na tej stronie na opisywane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – nie rozczarujesz się. To podobna problematyka.

Zastosowanie znajdują w magazynach paliw, elektronice czy nawet w hangarach lotniczych. Kolejny typ to betonowe posadzki monolityczne, jakie są utwardzone w technologii DST. Taki rodzaj posadzki stworzony jest na płycie posadzkowej, jaka jest zbrojona włóknami stalowymi.

Jeśli masz ochotę uzyskać podobne dane na ten temat to odkryj więcej tutaj (http://www.assystem.com.pl/nadzor-budowlany/), gdyż odnajdziesz tu tylko interesujące informacje na omawiany temat.

Jak jest tworzona? Po prostu na świeżo wylany beton nanosi się, a następnie zaciera utwardzacz systemowy pod postacią posypki.

Można zyskać tak powierzchnię bardzo gładką. Jest to bardzo trwały, odporny na ścieranie i pylenie materiał.

Pamiętajmy, że są różnorakie rodzaje, lecz nieważne, jaki materiał dobierzemy, zawsze musimy zwrócić uwagę, w którym miejscu go zakupiliśmy, a jak posadzki przemysłowe Warszawa jest doskonałym miejscem, aby się w takie zaopatrzyć. Najlepiej więc w nie zainwestować kupując je u najlepszego producenta.