Każdy przedsiębiorca powinien poszukiwać możliwości, ażeby rozwinąć bardziej swoją firmę. Całe szczęście istnieją ku temu przesłanki

Aby można było rozwinąć swoją działalność, w aktualnych czasach niezbędna jest cała masa pomysłów, ale tylko tego rodzaju, jakie gwarantują wymierne korzyści. Co bowiem po tym, kiedy mamy interesujące i efektowne pomysły, które całkowicie nie gwarantują rezultatów, czyli pieniędzy. Stale więc należy wyszukiwać najbardziej właściwych metod na to, aby rozwinąć swoją firmę, to bowiem świadczy o tym, iż posuwamy się do przodu, nie zostajemy w miejscu, co więcej nie cofamy się do tyłu.

transport kolejowy

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście czasem pojawiają się możliwości, jakie są dla nas jak ulał. Ostatnio wielu zelektryzowała informacja o bardzo ciekawej inicjatywie, a mianowicie transport sól drogowa cena kolejowy z Chin do Polski. Nie trzeba nawet objaśniać, czemu jest to tak istotne dla wielu przedsiębiorców, ponieważ Chiny to obecnie jedno z najbardziej rozwiniętych państw świata, jakie rozwija się w bardzo szybkim tempie – Transport kolejowy Polska – Chiny. Robienie interesów z firmami z Chin, to duża szansa na korzystniejsze efekty. Dzięki takiemu transportowi to naprawdę staje się możliwe.

Plany są rzeczywiście ambitne, czyli rozbudowa tak zwanego suchego portu w Małaszewiczach na granicy białoruskiej, co sprawi, że możliwa będzie obsługa trzystu pociągów rocznie. Jak twierdzą w PKP, transport kolejowy pomiędzy Chinami, a naszym krajem, to naprawdę same plusy. Ma to ogromne znaczenie w wożeniu różnych ładunków, a konkretnie ubrań i elektroniki. Jeżeli na rynek wchodzą nowości, to producentom na pewno zależy, ażeby trafiły one jak najprędzej do klienta. Transport kolejowy z Chin do Polski będzie trwał maksymalnie czternaście dni, zaś transport (zobacz więcej: przesyłki drobnicowe krajowe) morski to większa ilość niż 35 dni. Na początku na tej trasie mają być trzy pociągi tygodniowo, ale ich liczba będzie się zwiększać.

Na pewno zyska na tym cała nasza gospodarka. Pierwsi do skorzystania z takiej możliwości będą rodzimi odbiorcy chińskich towarów, lecz to generalnie znacząca szansa dla polskich eksporterów. Obecnie transport chińskich towarów do Europy zdominowany jest przez statki, a jedynie 3,5 procent eksportu przybywa do UE za pośrednictwem kolei. Jak więc widać, jest tu kwestia mająca związek z niewykorzystanym potencjałem.