Kilka pomysłów jak zagospodarować mały korytarz w mieszkaniu

Korytarz jest wizytówką każdego domu. Niestety, mieszkając w bloku (zwłaszcza w starej zabudowie) trzeba myśleć z tym, że naszą pomysłowość ograniczy maleńka powierzchnia. Nie zlikwidujemy tego problemu, możemy tylko dostosować się do przestrzeni.

Przedpokój do aranżacji

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Aranżując przedpokój w domu należy mieć na uwadze, że jest to pierwsze pomieszczenie do którego wchodzimy. W związku z tym jest kilka spraw, które trzeba wziąć pod uwagę. Jedną z nich jest podłoga. Obuwie ściągamy zaraz przy wejściu, jednak zaraz przy drzwiach zawsze naniesiemy trochę piachu czy innych nieczystości. Powinniśmy wybrać taki rodzaj wykończenia podłóg, aby łatwo było ją wyczyścić. Świetnym pomysłem byłyby płytki, które bez trudu przetrzemy wodą. Drewno nie byłoby tu najlepszym materiałem ze względu na problem idealnej pielęgnacji, z tego powodu wymaganej w miejscu gdzie wciąż wchodzi się w butach. Dowiedz się więcej: czytaj więcej w tym temacie.

Obowiązkowym elementem w przedpokoju jest wieszak. Idealnie byłoby zakupić kilka wieszaków. Teraz mamy bardzo duży wybór wieszaków w sklepach – stojące, wiszące, przytwierdzane do ściany, bądź sufitu, zabudowane meblami, bądź pojedyncze. Często są one ozdobne, o różnej kolorystyce, kształtach i stylach, wykonane z przeróżnych tworzyw. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę w jak urządzona jest reszta mieszkania, by poszczególne elementy pasowały do siebie – .

Przedpokój, apartament Jaguara w Londynie

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Kolor ścian należy dostosować także do stylistyki w jakim urządzone są inne pomieszczenia. Nie jest to jednak optymalne miejsce na kolory zbyt krzykliwe i wyróżniające się, pasują one raczej do innych pokojów.

Kliknij ten link i sprawdź tu pompa ciepła odwierty podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, zatem nie wahaj się za długo:)

Ważnym skłądnikiem przedpokoju w mieszkaniu jest oświetlenie. Nie będziemy tu dużo czasu, więc oświetlenie może być niezbyt intensywne i delikatne. Żarówki powinny być zawieszone na ścianie, lub przy suficie. Nie jest dobrym pomysłem inwestycja w lampy które się stawia na podłodze, gdyż niepotrzebnie zabierają one i tak już intensywnie ograniczone miejsce.