Kilka przydatnych informacji na temat tego, jak wybrać lampy do swojego salonu.

Oświetlenie salonu odgrywa ogromną rolę w jego kompleksowej aranżacji, o czym w dalszym ciągu sporo osób nie pamięta. Wybierają one może nawet dość ładne i pasujące do całości lampy, ale wybory takie są przypadkowe, a z pewnością nie poprzedzone dłuższym przemyśleniem i sięgnięciem po fachowe porady. A w praktyce za pomocą światła można bardzo dużo poprawić w wyglądzie salonu, ale też dużo zepsuć jeśli się podejdzie do tego nieumiejętnie.

lampa stołowa

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też jeśli komuś będzie zależało na tym, aby jego salon był kompleksowo umeblowany w wysokim standardzie, to powinien również na kwestię oświetlenia, na przykład: lampy ekskluzywne; spojrzeć z odpowiednią uwagą. Podstawowym błędem, jaki robi wielu właścicieli, jest ograniczanie się jedynie do pojedynczego punktu oświetlenia. Co prawda wieszane przy suficie lampy ekskluzywne będą oświetlać całe wnętrze i dają odpowiednią orientację, lecz są mało praktyczne i nie dają odpowiedniego klimatu. Dużo lepiej w salonach będzie się sprawdzać parę niezależnych źródeł oświetlenia, które wzajemnie się uzupełniają. Przy takim projekcie oświetlenia ekskluzywne żyrandole (ekskluzywne żyrandole) przy suficie rzecz jasna powinny zostać, bo w niejednym przypadku jednak się one sprawdzają. lecz oprócz tego wykorzystuje się inne rodzaje lamp, rozmieszczone w różnych częściach salonu i spełniających rozmaite funkcje. Obok foteli bardzo dobrze będą się sprawdzać wyższe lampy stojące, ułatwiając na przykład czytanie wieczorem.

żyrandol

Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

Za to nieduże ekskluzywne lampy stołowe umieszczone na regale w delikatny sposób oświetlą wnętrze i przydadzą się przy oglądaniu telewizora – ekskluzywne lampy stołowe. Przy kupowaniu zestawu salonowych lamp powinno się pamiętać o tym, aby były one w spójnej stylistyce. Powinny do siebie pasować i rodzajem materiału, z którego są wykonane, i kolorem. Duże znaczenie ma też rozmiar lamp, o czym również wielu właścicieli nie do końca pamięta. Jeśli lampy nie będą dopasowane wielkościowo, to albo będą niezbyt ładnie wyglądać, albo za mało będą oświetlać wnętrze. Obie te rzeczy nie są pożądane, z tego też powodu przed wybraniem oświetlenia do swojego salonu warto dobrze się nad nim zastanowić.