Klasyczny czy może nowoczesny? W jaki sposób dobrać meble do pokoju dziennego

Tradycyjny czy też nowomodny? Urządzasz salon a nie masz pomysłu na stylistykę? Pokój dzienny jest w najwyższym stopniu reprezentacyjnym pomieszczeniem. To właśnie tu familia spędza spokojne sobotnie popołudnia jak też wieczory po zapracowanym dniu.

Jaki wystrój pomieszczeń sprzyja odpoczynkowi domowników? Miast poszukiwać a także łączyć z sobą przeróżne sprzęty w pokoju dziennym, dobrze jest wybrać spójną pod względem kierunku kolekcję – nowomodną bądź klasyczną. Jeśli nie pasują ci meble loftowe – wybierz pokój dzienny loft: zobacz .

Plusem klasycznego wystroju wnętrz jest przede wszystkim nieśmiertelny styl, który od lat czaruje rodziny. Ciepłe odcienie obić przywołujących doskonały rysunek drewna, zaokrąglone kształty, strojne mocowania a także rytowane fronty – to sekret klasycznej aranżacji pokoju dziennego. Kiedy poszukujesz mebli pozwalających stworzyć pełną ciepła i domowej aury przestrzeń, należy odwiedzić najbliższe salony meblowe. Znajdziesz w nich gustowne kredensy jak też przeszklone witryny, komfortowe fotele jak też krzesła ze stołami.

Nowomodna aranżacja pokoju dziennego jest to przestrzeń, w której dominują geometryczne bryły pozbawione bezcelowych detali oraz zdobień. Podobne meble do salonu tworzą pomieszczenie oszczędne w formie, zadbane jak też funkcjonalne. Meble z metalu w nowoczesnej stylistyce nie obędą się bez energooszczędnego oświetlenia ledowego, jakie podkreśla ich charakter.

marina - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Kanapa – konieczny dodatek w salonie. Salon jest miejscem wypoczynku, stąd nie może zabraknąć w nim wygodnej i modnej kanapy. W klasycznie zaaranżowanym pomieszczeniu sprawdzi się model w kierunku retro czy gustowna skórzana sofa. Urządzanie salonu najpoprawniej rozpocząć od kanapy. W owej grupie sprzętów dają się wydzielić 2 prądy. Pierwszy, to nowomodne kanapy oraz krzesła. Wyraźnie wybijają się spośród innych. Mają nieco przerysowane, bardzo teatralne formy. Materiały, którymi są pokryte, nawiązują troszeczkę do lat 60 – tych, natomiast desenie to mocna, abstrakcyjna grafika. Zobacz również: .

Jaki będzie wystrój pokoju dziennego, zależy tylko od Ciebie.

Efektowny i klasycznie wytworny, a może niekonwencjonalny jak też nowoczesny? Dzięki właściwym meblom do salonu a także przemyślanym dodatkom wykreujesz unikalną aranżację każdego wnętrza.