Kupujemy dom – bez napięcia

Budynek będzie służyć nam długi czas. To w nim dorastać będą nasze maluchy, to tutaj dzielić będziemy z krewnymi tak nasze smutki jak także radości. Stąd decyzja o zakupie domku powinna być do głębi przemyślana.

przedsiębiorstwo

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Rower miejski fioletowy

Autor: Kettler
Źródło: Kettler
Po mozolnych poszukiwaniach wyszukaliśmy w końcu ładny budynek w ciekawej okolicy, na jaki będzie nas stać. Czy na początek pokierować swoje kroki do instytucji bankowej, czy może na początek sprawdzić domek. Na pewno wybierz tę drugą alternatywę. Nim zaczniesz załatwiać formalności oraz starać się o kredyt, trzeba dokładnie przyjrzeć się budynkowi, jaki chcemy nabyć.

Jeśli prezentowana problematyka Cię intryguje i musisz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz tu (foxenergy.pl/fotowoltaika/dla-rolnika) – to trochę odmienny punkt widzenia na taką tematykę.

Gdy w sąsiedztwie są pola a także łąki, warto także sprawdzić stan przestrzennego zagospodarowania. Niesłychanie istotny będzie z pewnością techniczny stan budowli. O ile nie znamy się na tym, trzeba na pierwszy rekonesans wyruszyć się z zaufanym profesjonalistą, na którego sądach możesz polegać. Nabywając budynek na wtórnym rynku powinniśmy liczyć się z tym, że dom będzie nosił ślady eksploatacji albo wymagać będzie renowacji. Domki na pierwotnym rynku, szczególnie domy w surowym stanie, będziemy musieli wykończyć, to także łączy się z ponadplanowymi nakładami finansowymi. Na pewno trzeba skontrolować, czy domy na sprzedaż mają właściwą wentylację, czy na ścianach nie ma grzyba.

domy na sprzedaż

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
O ile techniczny stan domku nie wzbudza naszych zastrzeżeń, pozostanie jeszcze tylko skontrolować prawny stan budynku.

Informacje o posiadaczu prawnym (bądź użytkowniku wieczystym) budynku odnajdziemy w drugim drugim ksiąg wieczystych. Umowę zawsze parafujemy przed rejentem.