Kupujesz własnego mieszkania? To wcale nie jest takie proste!

Niemal każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu. Żeby jednak spełnić to marzenie, trzeba mieć dużo pieniędzy i nie mniej farta – zwłaszcza w stolicy, gdzie rynek mieszkaniowy jest bardzo rozbudowany, a jednocześnie niektóre ceny potrafią niemal powalić na łopatki nawet ludzi, którzy na co dzień nie muszą się liczyć z każdym groszem. Jak nie zwariować w czasie poszukiwania własnego wymarzonego mieszkanka? Oto garść wskazówek.

wnętrze mieszkania, meble

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno trzeba zacząć od wyboru lokalizacji. Jeśli zdecydujesz się dla przykładu na mieszkania na warszawskich Bielanach, wówczas bez wątpienia możesz liczyć na dużo niższe ceny niż w śródmieściu- Równocześnie jednak musisz liczyć się z tym, że dojazd do centrum lub innych dalekich dzielnic będzie niewątpliwie trudniejszy i zajmie Ci o wiele więcej czasu. Właściwie wiele zależy od tego, gdzie na przykład pracujesz – jeśli w jednej z dzielnic Warszawy znajdujących się na rubieżach, bez wątpienia nie powinieneś kupować mieszkania (kliknij po szczegóły) położonego po drugiej stronie miasta, bo stracisz tak wiele czasu na dojazdy, że w ogóle nie będzie to korzystne.
Inną istotną kwestią jest przykładowo dostępność szkół czy przedszkoli w okolicy – oczywiście jeżeli już masz lub planujesz mieć potomstwo. Tutaj bez wątpliwości wygrywają przede wszystkim mieszkania na warszawskich Bielanach – rozwijająca się infrastruktura bez wątpienia zapewni Twoim dzieciom wszystko, czego potrzebują. Jednocześnie na przykład w centrum nie ma tak dużo przedszkoli, do których można posłać swoje pociechy, a wówczas i tak będziesz musiał je wozić do innej dzielnicy. Dlatego przed kupnem mieszkania (szczegóły tu: https://www.archicom.pl/mieszkania-wroclaw/) musisz bardzo poważnie przemyśleć wszystkie kwestie, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.

bloki, mieszkania

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzisz, kupno mieszkania wcale nie jest taką łatwą kwestią jak mogłoby się wydawać. Zwykle jeden z elementów Ci nie pasuje – lokalizacja, cena albo wielkość i rozkład mieszkania. Jeżeli uda Ci się odnaleźć mieszkanie, które będzie spełniało wszelkie te kryteria, zdecydowanie możesz mówić o dużym szczęściu. Praktycznie jedno jest pewne – nie można się spieszyć z podejmowaniem decyzji o zakupie mieszkania, bo w podobnych przypadkach pośpiech niewątpliwie nie jest dobrym doradcą. Niemniej trzymamy mocno kciuki za Wasze poszukiwania wymarzonego mieszkania!