Nasz dom – z wybranego projektu czy na specjalne zamówienie? Jaką opcję wybierać? Jakie są jej atuty?

Mnóstwo osób, które postanawia wybudować dom może się zastanawiać czy doskonalszym pomysłem stanie się zakup projektu domu czy skorzystanie z pomocy architekta. Tak naprawdę jedna, jak i druga opcja oferuje szanse, które są kuszące. Na co się zdecydować? Co stanie się dla nas lepsze?

Przed decyzją musimy gruntownie poznać te szanse. Jeżeli zdecydujemy się na projekty tanich domów to mamy szansę mieć pewność, że trafimy na ogromny wybór. Mnóstwo firm posiada w swoich katalogach rozmaite, mniej kosztowne i kosztowniejsze projekty, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantowane są domy bez wątpienia ogromne, gdzie może wprowadzić się duża rodzina, domy Archipelag – (projekty domów parterowych z garażem) z kilkoma garażami i innymi dogodnościami. Z innej strony, istnieją projekty domów parterowych, skromnych dla nowych rodzin lub tak naprawdę domów sezonowych. Zerknij: .

decydując się na tego typu projekt masz ogromne pole manewru, bo masz szansę nabyć dom (zobacz także ogrodzenia gabionowe) dla kolejnych pokoleń, jak i dom na określony czas w roku. Projekty są przygotowywane bardzo dokładnie, każdy szczegół jest doskonale przemyślany. Dzięki temu łatwo zdecydować się na dom, na jakim nam bez wątpienia zależy. Jeżeli jednak chcesz posiadać własny niepowtarzalny projekt, powinieneś skorzystać z pomocy architekta. Z taką pomocą masz pewność, że cały projekt, od początku do końca będzie zaplanowany przez ciebie, każdy element, wykończenie będzie tego typu, jak sobie zaplanowałeś. W tym sensie masz wpływ na całokształt procesu powstawania tego projektu. Taką możliwość często wybierają osoby, dla których właśnie liczy się indywidualny styl, nie chcą skopiować innych rozwiązań, pragną zamieszkiwać w domu, który sami zaprojektowali. Jak to się prezentuje w skali kosztów?

Warto porównać: .

Należy przyznać, że aktualny projekt domu jest z pewnością tańszy, a to dlatego, że nie musimy do tej pracy zatrudniać architekta, otrzymujemy przygotowany projekt, bez specjalnych konsultacji ze specjalistą. W drugim przypadku trzeba przygotować się na duże koszty. Wynajem architekta nie jest mło kosztowne, a za naprawdę ciekawy projekt domu trzeba będzie płacić sporo pieniędzy. Trzeba wiec pytać siebie, co jest dla nas istotniejsze? Finanse czy niezwykłość za wszelką cenę.