Nietypowe przeznaczenie tłuczni budowlanych i piasków kwarcowych

Kruszywa znajdują duże wykorzystanie w przemyśle.Użytkowane są jako domieszka w produkcji wełny mineralnej, oraz chemii budowlanej m.in. w zaprawach tynkarskich, klejach i spoinach. Kruszywa budowlane dzięki swoim osobliwym cechom, znajdują wielkie przeznaczenie w budowlance, w szczególności w produkcji cementu przemysłowego, drogowego, mostowego, lokalowego i specjalistycznego. W prefabrykacji tłucznia są używane m.in. w wytwórczości kostki brukowej, krawężników i kręgli, studni, słupów, również odmiennych części betonowych.

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

Kruszywa budowlane takie jak kompozycje skaliste, używane są do wszelkiego rodzaju utwardzeń, czy też warstw do filtracji oczyszczalni ścieków.

Koniecznie zobacz na stronie (https://sklep.dobroplast.pl/) inne tego rodzaju posty. Tam również przeczytasz coś emocjonującego, gdyż prezentuje ona zbliżoną problematykę.

Kamień hydrotechniczny pozyskiwany jest z dużej wartości piaskowca, również skały bazaltowej. Jest on używany do utrwaleń wszelkiego typu obiektów wodnych, w tym w budowie brzegów, oraz w regulacji rzek i strumieni. Kruszywa budowlane to także dużej klasy tworzywa dla drogownictwa.

Piaski kwarcowe zalegające w Polsce, wywodzą się z okresu jury, kredy, trzeciorzędu i czwartorzędu. O tym do czego mamy możliwość spożytkować piasek kwarcowy (oferta Sandmix) rozstrzyga w szczególności jego skład chemiczny, a głównie kompozycja krzemionki i tlenków metali, także wielkość ziarenek. Procedura ulepszania piasków kwarcowych polega na wypłukaniu z nich zanieczyszczeń i dzielenia na poszczególne frakcje. W stanie mokrym, mają zastosowanie do wytwórczości wszelkiego gatunku betonów, zapraw murarsko-tynkarskich, produktów betonowych.

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

Są czynnikiem do mas bitumicznych wykorzystywanych do pokryw dróg i lotnisk. Piaski kwarcowe po wysuszeniu i powtórnym przebraniu mają przeznaczenie do napełniania filtrów przy oczyszczaniu wód pitnych i technologicznych, oczyszczalni kanalizacji miejskich i fabrycznych, oraz sączków melioracyjnych. Poza tym są stosowane do wytwórczości suchych zapraw i klejów budowlanych. Wysuszone piaski kwarcowe posiadają przeznaczenie jako napełniacze boiskowej sztucznej darni.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to czytaj tu (http://partnerzy.pl/sprzedaj) o podobnej dziedzinie na nowej witrynie – znajdziesz ją w linku poniżej.

Ponadto piaski i żwiry kwarcowe suszone mają wiele użyć domowych.