O czym lepiej pamiętać, gdy kupujemy mieszkanie? Czy warto nabyć je na rynku wtórnym a może pierwotnym? Jak jest lepiej?

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rzeczą jest kupno własnego mieszkania. Własne lokum to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, to najbardziej istotna potrzeba, od której zależne jest naprawdę dużo.

Na pewno, przymierzając się do zakupu własnego mieszkania nie powinniśmy dać ponieść się emocjom. Dokładnie rozważmy wszelkie za i przeciw, sprawdźmy, jakie są ewentualności i możliwości, które zapewnia nam rynek nieruchomości. Jedną z najbardziej istotnych decyzji, z którą powinien zmierzyć się potencjalny nabywca, jest kupno mieszkania pod kątem jego nowoczesności, czy lepsze są mieszkania nowe czy “stare”, co oznacza te z rynku wtórnego.

mieszkania

Źródło: pixabay.com

W dzisiejszych czasach sytuacja na rynku nieruchomości mieszkalnych wygląda tak, że istnieje tam znaczna różnorodność jednocześnie w sferze jakości mieszkań, ale i standardów, jakie gwarantują. Tak samo można powiedzieć o stanie mieszkania oraz jego zużycia, lecz i oczywiście ceny. Ażeby zakupić najlepsze mieszkanie niezbędny jest dobry deweloper, który może zagwarantować faktycznie ciekawe mieszkanie w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji.

Według różnorakich badań osoby, jakie zdecydowały się na nabycie nowych mieszkań od dewelopera, wskazało, iż jedną z najbardziej istotnych zalet tego rodzaju inwestycji jest możliwość wykończenia, lecz również urządzenia mieszkania wedle własnych preferencji. Następnym argumentem, jaki wpływa na fakt, iż częściej zakupujemy na rynku pierwotnym, jest koszt takiej inwestycji. Według wielu klientów, jacy szukają nowego mieszkania, oferty u deweloperów są dosyć porównywalne cenowo, z mieszkaniami które dostępne są na rynku wtórnym.

Kolejnym argumentem za tym, że bardziej korzystnie nabyć mieszkanie w nowym budownictwie jest fakt, że są tam nowatorskie technologie, jakie sprawiają, iż nieruchomość jest w większym stopniu przyjazna, tańsza w eksploatacji, oparta o nowoczesny budulec, różnorodne atesty i certyfikaty. Inne istotne czynniki, które musi brać pod uwagę kupujący lokum wiążą się z materiałem, z jakiego został zbudowany budynek. Ma to znaczący wpływ na właściwości konstrukcyjne całej budowli, lecz również jakości, szybkości zużycia czy mikroklimatu wewnątrz pomieszczenia. Dobrze o tym pamiętać przed kupnem mieszkania.