O jakich kwestiach pamiętać gdy projektujemy hotel? Jakiego typu powinno być tam wyposażenie? Od jakich kwestii jest to zależne?

Hotel powinien kojarzyć się z wygodą oraz pełną funkcjonalnością. Dodatkowo jak jest zlokalizowany w rewelacyjnym miejscu, to na pewno zyskuje na wartości. Każdy z hoteli powinien być w ten sposób zaprojektowany, abyśmy po przekroczeniu jego progów byli zachwyceni, lub chociaż czuli zadowolenie z takiego czegoś, co widzimy.

wyposażenie hoteli

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, na pewno nie jest to proste, ponieważ jak każde miejsce, również hotel powinniśmy projektować w zgodzie z różnorodnymi procedurami.
inteligentny hotel

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
wełna mineralna

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Inteligentny hotel będzie w takiej sytuacji, jak uda nam się zyskać pewną równowagę, czyli maksymalnie połączyć wygodę gości z możliwością bezproblemowej obsługi i zachowania czystości. Wiadomym jest, że nawet najbardziej ciekawy projekt nie zagwarantuje 100-procentowej gwarancji sukcesu hotelu, ale z pewnością zwiększa szansę, ponieważ największą ilość czasu, pieniędzy i energii tracimy na poprawienie, jakie zostały już popełnione, a takie coś zdarza się na etapie planowania inwestycji i jej założeń funkcjonalnych.
Nim zabierzemy się tak więc za Wyposażenie hoteli trzeba wszystko najlepiej zaplanować, ażeby wyglądało to oraz służyło naszym gościom w najwyższym stopniu. W Polsce są przepisy prawa, które idealnie opisują, w jaki sposób powinien być wyposażony hotelowy pokój, a wygląda to zależnie od rodzaju obiektu i jego standardu.
Zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Sportu oraz Turystyki z dnia szesnastego listopada 2011.

Co więcej jest jeszcze parę przepisów, jakie nie pojawiają się w przepisach i wytycznych, a jakimi należy kierować się w czasie projektowania i urządzenia hotelu. Jak będziemy mieć to na uwadze to z pewnością urządzimy najbardziej komfortowy hotel.