Oświetlenie schodowe koniecznym elementem w każdym domu

Własny dom to konieczność pomyślenia o wielu sprawach, a jedną z nich jest oświetlenie schodów. Choć niektórzy uważają, iż wystarczy stolarz, wytrzymałe materiały oraz porządny projekt. Jednak to nie wszystko, gdyż schody mają być bezpieczne, więc muszą być właściwie oświetlone. Jak zatem dobrać lampy schodowe?

Należy zacząć od tego, że wyróżnia się 3 warianty lamp schodowych. Pierwsze z nich to standardowe światło górne, w formie lamp wiszących bądź plafonów. Zakładane są na suficie, a włącznik powinien być umiejscowiony zarówno na górze, jak i na dole schodów. Warto jest kupić lampy dostosowane do całej aranżacji, aby nie okazało się, że w tradycyjnym domu zamontowaliśmy bardzo nowoczesne żyrandole, jakie całkowicie nie zestrajają się z innymi dodatkami. Dzisiejsza oferta sklepów jest tak zróżnicowana, że każdy może znaleźć coś dla siebie i nie trzeba iść na żadne kompromisy.

Opublikowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę sprzątanie po zwłokach, na której przeczytasz podobne zagadnienia.

Lampy - sklep

Autor: burnbless
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim typem oświetlenia jest oświetlenie punktowe, czyli halogeny bądź lampy montowane przy ścianach. Halogeny są dobre także do instalowania ich między stopniami, co zapewni znakomity rezultat. Jeżeli chcemy, by schody naprawdę były widoczne, zdecydujmy się na oświetlenie schodowe liniowe (oferta lamp schodowych) zrobione przy pomocy taśm LED albo oświetlenia światłowodowego. Tego rodzaju oświetlenie montowane jest pod stopniami, zatem można łatwo poukrywać wszelkie kable, by wyglądało to elegancko. W dodatku takie oświetlenie jest energooszczędne, jeżeli użyjemy generatora LED. Koszt niniejszego oświetlenia jest większy niż np. halogenów, ale wydatki ekspresowo się zwracają i na pewno będziemy zadowoleni z rezultatów, jakie otrzymaliśmy. Oświetlenia przeważnie nie zmieniamy za często, dlatego można sobie pozwolić na taki koszt, a schody będą bezpieczne oraz należycie oświetlone.

Dobrze też wziąć pod uwagę lampy dekoracyjne (), jakie byłyby znakomitym dodatkiem do aranżacji. Mogą znakomicie zastąpić np. obrazy, w których nie gustujemy. Same w sobie będą stanowić ładny element dekoracyjny, więc powinniśmy sprawdzić ofertę w sklepie, w którym będziemy się zaopatrywać. Najwięcej produktów znajdziemy w sklepach internetowych, lecz nie ma to jak na własne oczy zobaczyć lampy oraz przyjrzeć im się z bliska, aby zyskać pewność, iż są produktem, jakiego szukamy.