Woodfix D3 firmy Den Braven

pielęgnowanie powierzchni z drewna

Każda powierzchnia z drewna potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia i konserwacji. Efektywność pielęgnacji i zabezpieczenia drzewa na zewnątrz jest zależne w dużej mierze od tego, jak głęboko preparat impregnujący wejdzie w konstrukcję deski, wobec tego zawsze impregnujemy drewno suche.


Poznaj: http://www.saicos.pl/produkty/powloki-do-drewna-do-zastosowan-na-zewnatrz/.

Nawierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona rozcieńczalnikiem właściwym do typu impregnatu. Najistotniejszą sprawą jest wybór właściwego produktu do ochrony i konserwacji drewna. Lakier do drewna na zewnątrz winien być dostosowany do rodzaju przestrzeni i własnych potrzeb. Produkt do pielęgnacji drzewa na zewnątrz powinien kompleksowo konserwować nawierzchnię. Ważnym elementem owych lakierów są biocydy, jakie zabezpieczają przed pleśniami, grzybami i owadami. Tak samo ważne jest, aby lakier miał komponent ochronny przed promieniami UV. Dostępne są mieszanki bezbarwne, bądź w kolorach drewnopodobnych. Lakiery bezbarwne można używać na zewnątrz tylko do rozjaśniania zakolorowanego już drzewa.
Woodfix D3 firmy Den Braven
Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Posadzka z kamienia
Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Oleje do podłóg drewnianych z zasady są zagwarantowane do drewna twardego, wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne. Nie są zalecane do zabezpieczania miękkich gatunków. Oleje wytwarza się na bazie oleju roślinnego. Ochraniają drewno przed zbytnim absorbowaniem wilgoci, a co za tym idzie przeciwdziałają jego rozsychaniu się i pękaniu. Następna strona: http://www.saicos.pl/produkty/powloki-podlogowe/

Odświeżają także powierzchnie malowanych części i ochraniają je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Drzewo konserwowane tylko olejem musi być nim malowane każdego roku na wiosnę.