pielęgnowanie powierzchni z drewna

Każda powierzchnia z drewna potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia i konserwacji. Efektywność pielęgnacji i zabezpieczenia drzewa na zewnątrz jest zależne w dużej mierze od tego, jak głęboko preparat impregnujący wejdzie w konstrukcję deski, wobec tego zawsze impregnujemy drewno suche.

Poznaj: .

Nawierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona rozcieńczalnikiem właściwym do typu impregnatu. Najistotniejszą sprawą jest wybór właściwego produktu do ochrony i konserwacji drewna. Lakier (sprawdź lakier do drewna cena) do drewna na zewnątrz winien być dostosowany do rodzaju przestrzeni i własnych potrzeb. Produkt do pielęgnacji drzewa na zewnątrz powinien kompleksowo konserwować nawierzchnię. Ważnym elementem owych lakierów są biocydy, jakie zabezpieczają przed pleśniami, grzybami i owadami. Tak samo ważne jest, aby lakier (zobacz lakier do drewna na zewnątrz) miał komponent ochronny przed promieniami UV. Dostępne są mieszanki bezbarwne, bądź w kolorach drewnopodobnych. Lakiery bezbarwne można używać na zewnątrz tylko do rozjaśniania zakolorowanego już drzewa.
Woodfix D3 firmy Den Braven

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Posadzka z kamienia

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Oleje do podłóg drewnianych z zasady są zagwarantowane do drewna twardego, wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne. Nie są zalecane do zabezpieczania miękkich gatunków. Oleje wytwarza się na bazie oleju roślinnego. Ochraniają drewno przed zbytnim absorbowaniem wilgoci, a co za tym idzie przeciwdziałają jego rozsychaniu się i pękaniu. Następna strona:

Odświeżają także powierzchnie malowanych części i ochraniają je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Drzewo konserwowane tylko olejem musi być nim malowane każdego roku na wiosnę.