Pomysł na działalność – firma transportowa

Chociaż na rynku nie brak przedsiębiorstw proponujących usługi transportowe, w tej branży wciąż możemy wiele zarobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę oraz wyrobić kontakty. Jeżeli to zrobisz, bez trudu zarobisz co miesiąc sześć tys.

zł.
To znakomity projekt na prywatny biznes przede wszystkim dla osób, które mają już praktykę w specjalizacji transportowej. Aczkolwiek nie jest ono niezbędne, z pewnością uprości ci początek.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiony zagadnienie, poznaj serwis cukiernia bielsko-biała, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoją wiedzę!

Na początku firmę możesz prowadzić samodzielnie. Przygotuj się jednak na to, że czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz też dysponować większą ilością gotówki, jaka będzie ci potrzebna na stosowne zabezpieczenia a także opłaty. Pomimo iż firm transportowych jest na rynku względnie dużo, usługi transportowe to ciągle intratny interes, w tejże branży ciągle możemy wiele wykonać. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę oraz wypracować kontakty. Posiadając grupę stałych klientów, możesz wypracować nawet pięć tys. zł miesięcznie. Duży wpływ na koszta prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego mają ceny paliw. Ostatnio są one dosyć wysokie a nie zapowiada się na to, żeby miały spadać. Trzeba o tym pamiętać, opracowując biznesplan.

firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
O ile w firmie będziesz mieć tylko pojazdy o masie nie przewyższającej 3,5 tony, to starczy prawo jazdy kategorii B i rejestracja działalności. Jednak większość firm transportowych użytkuje cięższe wozy, ponad 3,5 tony. W takim przypadku każdy kierowca powinien mieć prawo jazdy kategorii C bądź C+E, względnie D na autokary. Do tego czeka cię kłopotliwe załatwienie stosownych pozwoleń oraz upoważnień. Po zarejestrowaniu działalności musisz dostarczyć podanie o licencję na wykonywanie krajowego przewozu drogowego osób lub przedmioty jeżeli ma być to transport mebli. Zrobisz to w wojewódzkim ITD. Do podania musimy dołączyć poświadczenie o niekaralności i certyfikat (certyfikat kompetencji zawodowych warszawa) kompetencji zawodowych w przewozie przedmioty lub osób, krajowy bądź międzypaństwowy.

Obowiązek certyfikacji dotyczy nie jedynie kierowców, ale i przewoźników, a więc dyrekcji przedsiębiorstwa. Co najmniej jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem transportowym musi mieć powyższy dokument. Jeśli idzie o transport przeprowadzki, obowiązują tutaj analogiczne reguły.