Przekonaj się, jak urządzić łazienkę, tak aby zachwycała Cię przez długie lata

Łazienka to szczególne miejsce w każdym domu. Gorące kąpiele rozluźniają Twoje ciało, a codzienna toaleta sprawia, ze czujesz się atrakcyjnie i świeżo. Co należy zrobić,by chwile spędzone w naszej łazience były jeszcze bardziej przyjemne i dostarczały nam wyłącznie miłych wrażeń?

Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe to podstawa pięknej łazienki. Jak wybierzesz idealne kafle? Po pierwsze musimy dobrać płytki łazienkowe do metrażu naszego pomieszczenia+ -> więcej. W doborze kafli niebywale istotny jest też rodzaj mebli, które wykorzystamy w łazience i styl wnętrza. Przykładowo w klasycznej łazience powinny przeważać stonowane barwy i wzory. Dobór takich rozwiązań, sprawi, że nasza łazienka będzie nie tylko klimatyczna, ale i ponadczasowa.

Pragnęlibyśmy, by nasze artykuły poruszały Wasze emocje. Wobec tego będziemy radośni, jeżeli nawet drobny komentarz ze strony (raba.com.pl/budowa-rurociagow/) napisany waszą ręką dotrze do nas.

Najlepiej sprawdzą się płytki łazienkowe w naturalnych barwach: idealne okażą się ciepłe brązy i beże, a także wszelkie kolory szarości. Jeśli nie chcemy użyć drewna w łazience, które świetnie harmonizowałoby z klasycznym stylem wnętrza, możemy zastosować płytki łazienkowe, które imitują słoje określonych rodzajów drewna.

Motyw przewodni

Nowoczesna łazienka
Szalenie istotny jest wybór przewodniego wzoru płytek. Na przykład nie należy łączyć motywów kwiecistych z motywami kół, trójkątów, czy pozostałych figur geometrycznych. Musimy wybrać jeden wzór przewodni i konsekwentnie się go trzymać. W innym wypadku nasza łazienka straci swój wyjątkowy charakter. Ponadto kakofonia wzorów wprowadzi niepotrzebny chaos. W małych pomieszczeniach znakomicie sprawdzą się większe kafle. Z jakiego powodu? Z tego względu, że zarówno podłogi (zobacz wylewki wolplan śląsk) oraz ściany nie będą poprzecinane fugami. Taki zabieg powiększy optycznie każdą niewielką łazienkę. Co jeszcze możemy zrobić, aby nasza łazienka wydawała się większa? Kolejny sposób, który sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach to wąskie, prostokątne pytki. Takie kafle w zestawieniu ze sporymi lustrami, powiększą optycznie łazienkę. Pamiętajmy: małe łazienki lubią jasne barwy.

Płytki rektyfikowane a płytki kalibrowane

łazienka

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
Należy mieć świadomość, że w sklepach możemy zakupić płytki rektyfikowane i kalibrowane. To, jakie kafle wybierzemy, zależy od naszych wymagań. Płytki rektyfikowane mają ostre krawędzie i w związku z tym są zdecydowanie nowoczesne+ dowiedz się więcej tutaj. Zwykłe kafle kalibrowane mają zaokrąglone krawędzie. Dodatkowo rektyfikowane kafle podlegają dodatkowej obróbce i są bardziej kosztowne.

Wybierz kafle wysokiej jakości

Gdy planujemy kupić płytki łazienkowe, musimy pamiętać, że powinny być one odporne na środki chemiczne i łatwe w utrzymaniu. Niezmiernie znaczące jest to, aby przed montażem zastosować izolację przeciwwilgociową, która zabezpieczy naszą łazienkę przed nadmierną wilgocią.

Jeżeli pragniesz mieć fantastyczną łazienkę musisz kierować się wyżej wymienionymi zasadami, a przekonasz się, że szybko osiągniesz swój cel. Idealna łazienka – to łatwiejsze niż myślisz!