Przestrzeń kuchenna po francusku i skandynawsku

Jeśli pragniesz urządzić oryginalną przestrzeń kuchenną, możesz sięgnąć po jeden z obcych sposobów na aranżację. Świetnie w polskich warunkach sprawdzi się styl francuski lub styl skandynawski. Takie kuchnie będą się przyjemnie odznaczać na tle tradycyjnych krajowych wnętrz. Czym wyróżniają się oba wymienione style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim

Autor: Media Forum Sp. z o.o.
Źródło: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być przede wszystkim rozświetlona a także blisko natury.

Nie czekaj! Jeśli podobają nasze wpisy, to doczytaj (http://domymax.pl/projekty-domow/) następne oraz ciekawe wątki. Trzeba kliknąć w podany link.

Ma być miejscem, które musi wzmacniać miłe odczucia płynące z gotowania. Wystrój francuskiej kuchni jest naturalny, a przy tym niezwykle elegancki.

Żeby osiągnąć tego rodzaju wnętrze dobrze jest wybrać głównie drewniane meble. Dobrze by były zrobione z jasnego drzewa. Możesz je zostawić we właściwym kolorze drewna, ale doskonale wyglądają też w bieli czy kolorach kremowych. W ten sposób przestrzeń kulinarna będzie też sprawiała wrażenie przestronniejszej.

W kuchennych pomieszczeniach w stylu francuskim doskonale sprawdza się wyspa. Może ona pełnić zarówno funkcję blatu, ale i jadalni. Zawsze można też w większej kuchni postawić niezależny stół. Ponadto w kuchni po francusku nie powinno zabraknąć szklanych szafek. Ponadto przydadzą się duże okna, które dodatkowo rozświetlają kuchnię, co jest pożądane w tym stylu. Przy oknach z kolei dobrze jest rozstawić zioła. Rośliny to następny stały punkt aranżacji francuskich.

Jeśli chciałbyś przekazać komuś informacje na omawiany temat, to wejdź na link i poczytaj szczegóły (https://dekorianhome.pl/dywany-nowoczesne) odnoszące się do tego problemu – z pewnością go zainteresują.

Do tego dobrym sposobem na dekoracje są zdjęcia na ścianach. Kuchnia francuska to także paski na obiciach mebli.

Wystrój w stylu skandynawskim i francuskim są do siebie nieco podobne. Także stawia się też na naturalność, a także uniwersalność. Tego rodzaju styl pasuje właściwie do wszystkich wnętrz. W kuchni powinna przeważać barwa biała. Wnętrze powinno być nieskomplikowane, jasne i bardzo praktyczne. Tak samo pasuje tutaj szkło we drzwiczkach szafek albo na stole. Rzecz jasna nie powinno też zabraknąć jasnego drewna.