Przestrzeń kuchenna po francusku i skandynawsku

Jeśli pragniesz urządzić oryginalną przestrzeń kuchenną, możesz sięgnąć po jeden z obcych sposobów na aranżację. Świetnie w polskich warunkach sprawdzi się styl francuski lub styl skandynawski. Takie kuchnie będą się przyjemnie odznaczać na tle tradycyjnych krajowych wnętrz. Czym wyróżniają się oba wymienione style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim

Autor: Media Forum Sp. z o.o.
Źródło: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być przede wszystkim rozświetlona a także blisko natury. Ma być miejscem, które musi wzmacniać miłe odczucia płynące z gotowania. Wystrój francuskiej kuchni jest naturalny, a przy tym niezwykle elegancki.

Żeby osiągnąć tego rodzaju wnętrze dobrze jest wybrać głównie drewniane meble. Dobrze by były zrobione z jasnego drzewa. Możesz je zostawić we właściwym kolorze drewna, ale doskonale wyglądają też w bieli czy kolorach kremowych. W ten sposób przestrzeń kulinarna będzie też sprawiała wrażenie przestronniejszej.

W kuchennych pomieszczeniach w stylu francuskim doskonale sprawdza się wyspa. Może ona pełnić zarówno funkcję blatu, ale i jadalni. Zawsze można też w większej kuchni postawić niezależny stół. Ponadto w kuchni po francusku nie powinno zabraknąć szklanych szafek. Ponadto przydadzą się duże okna, które dodatkowo rozświetlają kuchnię, co jest pożądane w tym stylu. Przy oknach z kolei dobrze jest rozstawić zioła. Rośliny to następny stały punkt aranżacji francuskich. Do tego dobrym sposobem na dekoracje są zdjęcia na ścianach. Kuchnia francuska to także paski na obiciach mebli.

Wystrój w stylu skandynawskim i francuskim są do siebie nieco podobne. Także stawia się też na naturalność, a także uniwersalność.

Zerknij na opublikowany tutaj artykuł, a z pewnością bardzo Cię zaintryguje, ponieważ odnajdziesz tam istotne informacje dotyczące tego tematu.

Tego rodzaju styl pasuje właściwie do wszystkich wnętrz. W kuchni powinna przeważać barwa biała. Wnętrze powinno być nieskomplikowane, jasne i bardzo praktyczne. Tak samo pasuje tutaj szkło we drzwiczkach szafek albo na stole. Rzecz jasna nie powinno też zabraknąć jasnego drewna.