Przykładowe sposoby i pomysły na to, żeby starym szafkom przywrócić odpowiedni wygląd.

Każde najpiękniej nawet wykończone wnętrze w pewnym momencie zaczyna się nudzić. Szczególnie że podczas zwykłego używania meble się mogą miejscami wybrudzić czy też pojawią się na nich jakieś zadrapania.

fototapety

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób będzie miało wtedy kłopot, bo z jednej strony wszystkie szafy i szafki będą w na tyle dobrym stanie, że żal się ich będzie pozbywać, ale z drugiej chciałoby się jednak coś pozmieniać. Są tacy, którzy decydują się od razu i wymieniają wszystko – jeżeli mieć tylko będą na to środki i chce im się bawić się w całe zamieszanie z remontem, to rzecz jasna jest to ich wybór. Jak się jednak okazuje jest sporo ciekawych sposobów na to, aby takie meble lekko odświeżyć i nadać im całkowicie nowy wygląd. I co najistotniejsze, są to rozwiązania tanie, choć niekiedy wymagające włożenia jakiejś pracy. Jednak efekty tego typu poprawek przeważnie będą rzeczywiście ciekawe, a kuchnia po czymś takim będzie wyglądać jak nowa. Z tego też powodu przed rozpoczęciem szukania nowych mebli to może warto przemyśleć, czy ze starymi czegoś się nie uda zrobić.

Bardzo dobrze w poprawie wyglądu szafek sprawdza się na przykład okleina meblowa (okleina meblowa). Sprzedawana jest ona pod postacią kilkumetrowych pasków, jakie przycinać można na dowolną długość. Okleiny dostępne są w wielu rozmaitych motywach, przeważnie to będzie struktura drewna, ale można też spotkać dużo innych wzorów.

Dużym plusem tego typu oklein jest stosunkowo proste klejenie – duża ich część będzie samoprzylepna, więc wystarczy tylko odkleić spód, przyłożyć w odpowiednie miejsce i docisnąć. Przy pomocy oklein można zmienić wygląd tak naprawdę całej kuchni czy mebli pokojowych. Jeśli zajdzie potrzeba zakrycia jakiegoś niewielkiego miejsca, na przykład plamy czy zarysowania, to oryginalnym wyjściem będą też naklejki dekoracyjne (piekne naklejki do dekorowania wnętrza). Za ich pomocą można interesująco ożywić pomieszczenie, wiele osób stosuje je nawet jeśli nic nie będzie musiała tuszować. Takich pomysłów na poprawę wyglądu mebli jest jeszcze kilka, dlatego też warto się nad tym zastanowić zanim się zamówi nowy zestaw.