Szalunki ścienne w czasie budowy – a więc w inny sposób deskowanie ścian

Słysząc słowo „szalunki” wielu spośród nas nawet i nie kojarzy, czym to dokładnie może być. Tymczasem szalunki są stosowane w trakcie praktycznie każdej budowy i mogą być stosowane w bardzo wielu lokalizacjach.

Nas dziś jednak będą ciekawić jedynie szalunki zwane „ściennymi”, które to mają istotne zastosowanie przy stawianiu ścian. Jakie konkretnie? Zaraz się tego wszystkiego dowiesz, jedynie przeczytaj ten felieton!
Freedom Tower

Autor: Little Larry
Źródło: http://www.flickr.com
Ponad wszytko od razu musimy zaznaczyć, że szalowanie (w ten sposób ogólnikowo można nazwać proces stawiania szalunków) bywa często nazywane również „deskowaniem” i najczęściej natrafimy właśnie na tą drugą nazwę. Deskowanie/Szalowanie ma możliwość być stosowane w praktycznie każdej części budowanego domu – stropach, fundamentach, dachach, a także wewnątrz ciekawiących nas dzisiaj ścianach. Szalunki ścienne – jeżeli porządnie się im po przyglądać – to w większości swego rodzaju „szkielet”, który to mamy możliwość po rozdzielać na konstrukcje zwane „pełnymi” i zwane „niepełnymi”. To drugie posiadają na dodatek przerwy między deskami. Warto zaznaczyć, iż deskowanie/szalowanie, najczęściej jest robione z konstrukcji z betonu lub żelbetowych – jest ono wykonywane na czas już określony z różnych asortymentów drewna albo płyt, a potem – po wykonanej robocie – wspomniana konstrukcja jest rozmontowywana.

Szalunki stosowane przy ścianach są dostępne w bardzo wielu sklepach – dobrze jest jednak zerknąć też do sieci internetowej, w której odnajdziemy bardzo duży wybór, oraz możliwe, iż natrafimy na jakieś promocje.

Pragniesz poznać inne równie pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj budowa domów kraków, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

br>
Nie zapominaj – zawsze bądź na bieżąco (www.warynski.pl/biura-do-wynajecia-warszawa/). Z tego powodu nakłaniamy Cię do przejrzenia dodatkowego wpisu, który jest pod wskazany linkiem. Nie rozczarujesz się!

Dobrze jest także wiedzieć, iż dość dużo bardzo popularnych platform, pozwala nam zakup szalunków używanych, dzięki czemu mamy możliwość bardzo oszczędzić.