Szklane drzwi, ściany oraz… podłogi. Szkło we wnętrzach co chwila bardziej znane

Szklane drzwi potrafimy wyszczególnić już od wielu lat. To pociągająca alternatywa dla rutynowych drzwi stosowanych wewnątrz.


Również szklane ściany nie są już nowiną, choć nie spotyka się ich nazbyt notorycznie w naszych domach. Za to szklane podłogi to ciekawostka. Czy zagoszczą u nas ostatecznie? Stwierdź, czy szklane drzwi, ściany i podłogi są tak naprawdę bezpieczne.

Szklane drzwi i ściany możemy przyrządzić ze szkła hartowanego, jakie dzięki obróbce termicznej – ogrzaniu do dobrej temperatury, a później szybkiemu schłodzeniu – zyskuje lepsze parametry. Szkoło wzmacniane jest trzy-cztery razy w większym stopniu hartowne na uszkodzenia mechaniczne i przemiany temperatury od zwykłego. Z trudem je rozbić, natomiast gdyby nawet tak się stało – szklana ściana czy drzwi , a niekiedy szklane schody rozpadną się na kawałki o tępo zakończonych krawędziach. Szklana podłoga ewidentnie będzie pewna, jeśli została przyrządzona z wielowarstwowego szkła bezpiecznego.

szklane kolorowe drzwi

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio

Wierzchnia warstwa szklanej podłogi na ogół ma wykończenie antypoślizgowe, co jest bezpieczne w przypadku towaru, którym są szklane schody. Jest pokryta barwną albo półprzezroczystą emalią mineralną, jaka podczas wypalania w wysokiej temperaturze staje się wyjątkowo trwała i niezrażona na ścieranie. Krawędzie tafli szkła, z których ma być wyprodukowana podłoga, są szlifowane albo polerowane. Muszą być gładkie – ten brak dysproporcji także w niewidocznych miejscach zabezpiecza przed pękaniem szkła pod wpływem naprężeń cieplnych bądź mechanicznych.

Masz przekonanie, że ten tekst jest użyteczny? Jeśli tak, to poznaj poza tym ten wiarygodny tekst (http://projektoskop.com.pl/) – on również przykuje Twą uwagę.

Panele podłogowe to wzorowy wybór. Panele różnią się konstrukcją, trybem zabezpieczenia i trwałością na wycieranie. Znacząca rada dla użytkowników: trzeba wybrać godziwe panele do każdego pomieszczenia. Dotychczasowo do wyboru są panele szklane do łazienki , do kuchni itd. Laminowanie (zobacz więcej – żywice do laminowania) szkła oznacza pokrycie wyrobu ochronną warstwą lakieru, oleju czy melaminy.

Szkło we wnętrzu jest co chwila bardziej lubiane. Kojarzy się ze skandynawskim designem pomieszczenia, wnętrze wydaje się w wyższym stopniu obszerne. Różnice designu i ceny przyciągają za sobą cudzoziemskie reguły użytkowania, chronienia czy wreszcie usuwania uszkodzeń (laminowanie szkła zwłaszcza temu sprzyja) .