Taktyka na lite drewno. Co należy wiedzieć?

W dzisiejszych trendach dotyczących wykańczania i meblowania mieszkań i domów trudno nie zauważyć powracającej mody na lite drewno. Tego rodzaju zmiany wynikają głównie ze znudzenia produktami drewnopodobnymi proponowanymi w popularnych marketach. Z biegiem lat standard życia w naszym kraju wzrasta, przez co ludzie są bogatsi i stać ich na więcej.

Meble

drewniany parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com

i podłogi produkowane z drewnopodobnych płyt, które tryumfowały na rynku jeszcze kilkanaście lat temu, głównie ze względu na niską cenę w stosunku do drewnianych odpowiedników, dziś coraz częściej są uznawane za tandetę. Wynika to głównie z ich stosunkowo małej trwałości i praktycznym braku możliwości renowacji.
Kiedy w powszechnej sprzedaży pojawiły się panele podłogowe wykonane z płyt HDF, narodziła się bardzo powszechna moda na tego typu podłogi. Ich podstawową zaletą jest fakt, iż są tanie. Wadą jest z pewnością ich wygląd. Co prawda obecnie można znaleźć panele idealnie imitujące prawdziwy parkiet – przejdź -, są one jednak o wiele droższe. Trudno również liczyć na podobną do litego drewna trwałość. Panele podłogowe, wykonane z drewnopodobnych płyt, niejednokrotnie pokrywane okleinami są w gruncie rzeczy jednorazowe. Nie ma możliwości ich renowacji i przywrócenia do stanu pierwotnego.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku parkietów wykonanych z drewna. Tutaj, pomimo, iż inwestycja jest o wiele większa, niż w przypadku paneli podłogowych, to mamy jednak pewność, iż jest ona na całe życie.

Jeśli zaprezentowany tekst zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj (http://www.reklamywiktor.pl/oferta/oferta-pracowni-reklamy-wiktor.html) – kliknij na ten odnośnik oraz zobacz więcej.

Nawet jeśli nasza podłoga wykonana z drewnianych klepek zostanie zniszczona przez upływ czasu, w niektórych miejscach zetrze się lakier,

lśniący parkiet

Autor: Marco Assini
Źródło: http://www.flickr.com

a między deski dostaną się zabrudzenia – będzie ją można wycyklinować.

Proces ten polega na usunięciu wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna, wypolerowaniu jego powierzchni, wypełnieniu ewentualnych ubytków i zaimpregnowaniu całej powierzchni podłogi na wiele kolejnych lat.
Tego rodzaju procedury muszą być oczywiście wykonywane przez odpowiednio przeszkolonego specjalistę. Warto dobrze rozeznać się w usługach różnorakich firm i na przykład poczytać wypowiedzi internautów na ich temat. Jeśli mieszkamy w Katowicach, to jedynym, co należy zrobić, to na przykład wpisać w wyszukiwarce frazę ‘cyklinowanie katowice’ lub ‘układanie parkietu katowice’ (jak układać parkiet Katowice), a dostaniemy mnóstwo przekierowań na witryny internetowe fachowców zajmujących się tego typu usługami w tym rejonie. W wyniku wspomnianego powrotu mody na lite drewno i parkiety, ilość takich firm nieustannie rośnie, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie – oferta cyklinowania w Katowicach.