Terapia małżeńska jako idealny sposób na rozwiązanie przykrych sytuacji

Dzisiaj nazbyt wiele par przy pierwszych sprzeczkach od razu decyduje się na rozstanie. Istnieją sposoby na to, ażeby powalczyć o swój, nierzadko wieloletni związek.

Znakomitym podejściem na rozstrzygnięcie trudnych spraw jest terapia małżeńska.

małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się z różnych powodów i bez względu od ilości spędzonych ze sobą lat. Ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie potrafią przejrzyście wyznaczyć swoich potrzeb i roli w związku, ani przyjąć tego, że każdy z nas jest różny. Gdy coś się nie układa, na ogół obarczamy winą małżonka. Widzimy jego defekty, wiemy, co powinien zmienić, zaś nie ma w nas potulności, nie pojmujemy własnych problemów.

Kliknij zamieszczony poniżej (https://www.nellfit.pl/16-zdrowe-zamienniki-cukru) link kierujący do analogicznego omówienia – ono bez wątpliwości także będzie dla Ciebie emocjonujące!

Łatwiej przerzucić winę na kogoś, niż przyznać się, że przypuszczalnie to my popełniamy błędy. Nigdy nie jest tak, że kryzys wywołuje tylko jedna osoba, a druga jest bez winy.

małżeństwo na spacerze

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

Psychoterapeuta jest osobą, która może pomóc w radzeniu sobie z ciężkimi sytuacjami, także pomóc w przezwyciężeniu doznawanych kłopotów. Psychoterapia prowadzona przez psychologa może być kluczem do przeżycia pomyślnych przemian w funkcjonowaniu. Rozmowa z postronnym terapeutą, który używa drobiazgowe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi życie i wspomoże w rozwiązywaniu trapiących problemów. Kolejną pomocą w dojściu do stabilności psychicznej jest pomoc rodziny i przyjaciół – gabinetpsychologiczny.sos.pl/.

Terapia małżeńska pomoże ujrzeć podstawę problemu, a wiec przyczynę objawów, wynikających z dawnych doznań. Pomaga także w uchwyceniu ukrytych zdarzeń i łączenia faktów.
Terapia uświadamia małżonkom podstawę kłopotu, z równoczesnym wyznaczaniem dalszych celów i transformacji, jakie ułatwią samopoczucie i działalność. Nadzoruje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, chory czuje się bezpieczniej i swobodniej przeprowadza zaplanowane postanowienia.
Para ludzi, decydując się na wspólne życie ma ufność że ich związek będzie sielanką która trwa bez żadnych problemów. Niestety, szara realność zmusza do zrzucenia różowych okularów. Ważne jest, ażeby w porę dostrzec złe relacje i stosownie zadziałać.