Trzeba inwestować w elektroniczny obieg faktur

Czy wszystkie faktury trafią na własne miejsce?

Jeśli chcemy mieć gwarancję, że nasza firma dobrze funkcjonuje oraz nie powinna się bać żadnych kontroli, to powinniśmy się dowiedzieć, czy wszystkie faktury dotrą rzeczywiście tam gdzie należy. Istnieje to o tyle istotne, że to przecież one okazują się być poświadczeniem wszystkich naszych sprawunków i sprzedaży, a także pozwalają się zorientować w sprawach finansowych, dlatego nie możemy sobie pozwolić na ich zgubienie.


Elektroniczny obieg faktur wprowadzi znaczniejszy porządek

przykład elektronicznego obiegu faktur

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo nie zdziwi fakt, że faktura po dotarciu do firmy powinna zostać oznaczona przez właściwą osobę, a potem akceptowana przez dyrektora, ale takie działania niejednokrotnie sprawiają, że faktury giną po drodze i nie docierają do księgowości, w efekcie czego konieczne są duplikaty. By uniknąć tego rodzaju sytuacji powinniśmy inwestować w elektroniczny obieg faktur, który zezwala na szybkie wprowadzenie przychodzącej faktury i oddanie jej do podpisania (skuteczny elektroniczny obieg faktur). Dzięki takiemu programowi posiadamy gwarancję, że konkretna faktura doszła do przedsiębiorstwa, co więcej posiadamy wprowadzony termin zapłaty, więc nie powinniśmy się obawiać opóźnień, a gdy już taka faktura dobrze opisana dojdzie do księgowości, to będzie mogła być od razu dopięta do archiwum w właściwe miejsce. Tego typu system pozwala nam na lepsze kontrolowanie przychodzących faktur, a co się z tym wiąże, już nie będziemy zmuszeni się bać ich zaginięcia, gdyż nic takiego nie będzie miało miejsca. Identycznie jak nie przyjdzie do pomyłki więc podwójnego wpisania tych samych faktur.


Koniecznie powinniśmy zobaczyć taki program

elektroniczny obiek dokumentów

Źródło: pixabay.com
Kiedy pragniemy posiadać gwarancję, że nasze faktury będą docierały tam gdzie mają, to koniecznie musimy sprawdzić taki program. Ma szansę się okazać, że inwestycja w niego będzie najlepszą decyzją jaką podejmujemy, gdyż dzięki temu będziemy mieli zagwarantowany porządek w papierach. Co więcej, koniecznie należy tak dobrać ten program, aby pasował z kolejnymi, które planujemy nabyć w celu efektywnego zarządzania (kurs mba) firmą.