W jaki sposób czyścić auta – kilka tipów

Jeśli posiadamy własny samochód, chcemy by wyglądało jak najlepiej. Głównym sposobem jest oczywiście dokładne i częste mycie. Możemy korzystać z przynajmniej trzech form – myjni automatycznej, ręcznej czy samodzielnego czyszczenia w wyznaczonych do tego miejscach. Warto zaznaczyć, że gdy myjemy auto w niewłaściwym miejscu, możemy dostać karę finansową. Pierwsza z powyższych, czyli myjnia automatyczna, nie zawsze spełnia oczekiwania. Zdarza się, że czyści nie we wszystkich miejscach, dodatkowo brudne szczotki mogą zarysować lakier. Jeśli zamierzamy umyć pojazd samodzielnie, powinno się sprawdzić, jak zrobić to prawidłowo, by nic nie uszkodzić.

Po pierwsze musimy mieć świadomość jakich rzeczy potrzebujemy. Auta nie umyjemy bez wiader, najlepiej 2, ponieważ do pierwszego wlejemy szampon, z kolei drugie – z wodą może być potrzebne do płukania gąbek czy szmatek. Kolejny jest samochodowy szampon i inne kosmetyki samochodowe, przykładowo różnego typu nabłyszczacze, płyn do szyb, wosk czy płyny do felg. Kosmetyków jest bardzo dużo, więc z pewnością każdy odnajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Może Cię też zainteresować:

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro posiadamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, potrzebna będzie również gąbka do mycia. Obecnie można ją zamienić na lepsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do wysuszenia auta najlepszy będzie ręcznik bądź szmatka, najlepiej ponownie z mikrofibry, która wspaniale chłonie wodę. Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać jest wypłukanie samochodu wodą. Nałożenie szamponu od razu na piasek i kurz może powodować uszkodzenia lakieru. Po wypłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one zazwyczaj naprawdę zabrudzone, dlatego powinno się przygotować do ich czyszczenia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół przychodzi czas na części poziome, kolejno skośne. Warto wiedzieć, że najlepszymi ruchami, jakimi można myć pojazd, są ruchy proste. Umyte auto rzecz jasna trzeba spłukać wodą.dowiedz się więcej drukowanie tkanin drukowanie tkanin

Do suszenia niezbędna będzie ścierka z mikrofibry bądź ręcznik – także z tego materiału. Świetnie chłonie wodę, dzięki czemu naprawdę dokładnie ją usuniemy. Gdy auto jest osuszone warto umyć specjalnym płynem szyby. Dodatkowo bardzo dobrym posunięciem jest woskowanie samochodu – [www]. Wystarczy gąbką (najczęściej dołączoną do wosku) nałożyć cienką warstwę na lakier i wypolerować go delikatnie ściereczką. Za pomocą tej czynności, będziemy posiadać komfort wyczyszczonego auta przez dłuższy czas.

Chociaż może się wydawać, że myjnia to rozstrzygnięcie szybsze i bardzo komfortowe, samodzielne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie w pełni czysty. Jego elegancki wygląd stanie się niejako wizytówką i na pewno taka praktyka zaprocentuje w przyszłości.