Właściciele domków wolnostojących często mają problemy z pobieraniem wody – trzeba zaradzić temu dzięki odpowiedniemu przyrządowi

W XXI wieku ciężko sobie wyobrazić, by w kranie nie było wody. Nawet takie budynki, które znajdują się daleko za lasem zwykle posiadają dociągnięte rury aż do studni.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
W taki sposób w kranie bez zastojów leci woda.
W domach jednorodzinnych z reguły instaluje się pompy, by dało się pobierać wodę. Dom musi wszakże w jakiś sposób pobierać ją ze studni albo z wodociągów. Źródło dostarczenia nie ma dużego znaczenia.

Nie ociągaj się – jeżeli pragniesz otrzymać ekstra treści na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście na nasz link doprawdy nie obciąży Cię finansowo.

Chodzi o to, że pompa, która włącza się zawsze, zepsuje się w ten sposób zbyt szybko. Jeżeli w domu żyje chociażby kilka osób i pompa włączałaby się przy każdorazowym odkręceniu kranu, to jej żywotność mocno się zmniejszy. Dlatego potrzebne wydaje się być jeszcze jedno urządzenie, które wesprze działanie pompy. Jest to hydrofor. Jego praca opiera się na tym, że wypycha on wodę do rur, gdy pompa nie jest włączona. Hydrofor jest także często nazywany urządzeniem wodno-powietrznym. Wynika to z tego, że w zbiorniku znajduje się woda i poduszka sprężonego powietrza. Gdy do hydroforu dostaje się większa ilość wody, powietrze ściska się. Później dąży ono do swobodnego rozprężenia.

Ta wskazówka ze strony zagwarantuje Ci to, że znajdziesz dużo bardzo użytecznych informacji – to trochę innego rodzaju punkt widzenia na tę kwestię.

Zatem, gdy wentyle z drugiej strony otworzą się, woda będzie wypchnięta pod ciśnieniem. W ten sposób kierowana jest do rur. Nie musi się wówczas włączać pompa, a to wydłuża jej życie.

Hydrofory bywają szalenie potrzebne w każdym domu jednorodzinnym, ale także w dużych Przedsiębiorstwach, gdzie zapotrzebowanie na wodę jest ogromne.