Wspaniałe tradycje sezonu bożonarodzeniowego- 6 grudnia w polskich szkołach

Sezon bożonarodzeniowy to czas, jaki wielu postaciom kojarzy się z radością, wspólnym spędzaniem czasu w gronie familii i naturalnie z prezentami. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych świąt są Mikołajki świętowane w Polsce 6 grudnia. Na Mikołajki wręczamy bliskim nam postaciom upominki, tradycja ta uprawiana jest też w polskich szkołach i wielu innych placówkach oświatowych. Aranżowanie mikołajek w szkołach to szczególna, wyśmienita i bardzo piękna tradycja, która daje multum przyjemności dzieciom.

prezenty świąteczne

Źródło: pixabay.com

Warto pamiętać, że nie każda rodzina może pozwolić sobie na prawdziwe święta. Dużo dzieci pochodzi z biedniejszych rodzin, zaś Mikołaj (impreza mikołajkowa) w szkole (Mikołaj w szkole) to doskonała okazja, aby też takie dzieci zdołały cieszyć się malutkimi upominkami i podarkami.W toku mikołajek organizowanych w szkole, dzieci odwiedza Święty Mikołaj, nierzadko ze swoimi pomocnikami – aniołkami bądź elfami. Dzieci mogą spotkać się ze Świętym Mikołajem, pogadać z nimi i dostać małe słodkie prezenty. Takie spotkanie ze świętym mikołajem dla wielu małych dzieci jest niezmiernie ważnym, znaczącym wydarzeniem. Pożądane byłoby więc kultywować tradycję Mikołajek w polskich szkołach. Mikołajki w wielu przypadkach są aranżowane również przez poszczególne klasy, są to tak zwane Klasowe Mikołajki. W trakcie takich Mikołajek losuje się karteczkę z czyimś imieniem, zaś po pewnym czasie robi się tej osobie upominek do pewnej określonej, pierwej ustalonej kwoty.

ciasteczka świąteczne

Źródło: pixabay.com

W wielu przypadkach odbywa się także Klasowa Wigilia, w toku jakiej cała klasa może spędzić przyjemnie czas, spożywając świąteczne potrawy. To również idealna bożonarodzeniowa tradycja, jaka nadal jest kultywowana w wielu szkołach. Dostawanie prezentów z pewnością jest bardzo miłe, aczkolwiek jeszcze większą radość winno nam sprawiać obdarowywanie innych. Warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat, że to właśnie dawanie, dzielenie się z innymi jest najważniejszym oraz najprzyjemniejszym aspektem świąt.