Zabezpieczenia przeciwpowodziowe ochronią twój dom w trakcie gwałtownych ulew

Rok rocznie w naszym państwie w lecie można obserwować gwałtowne ulewy, które często zalewają mieszkańców. Piwnice wypełnione wodą jak również napęczniałe panele to ostatnio często spotykane skutki ulewnych tygodni. Dobrze jest zaizolować dom przed powodzią w każdy dostępny sposób. Przede wszystkim, jeśli dopiero będziemy budować dom, warto jest projektować go wysoko, tak aby woda spływała, a nie gromadziła się w okolicach drzwi.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas burzy. Istotna jest również prawidłowa izolacja domu, szczególnie piwnicy. Stosujmy materiały przeciwwilgociowe oraz izolujące okna. Warto jest też zainwestować w porządne ogrodzenie domu, które również pozwoli zmniejszyć ilość wody przedostającej się na podwórko. Jeśli chcemy sprawdzić czy nasz dom (sprawdź również drzwi wewnętrzne pol skone sklep warszawa) będzie dobrze zabezpieczony przed powodzią, warto zrobić pomiary wilgotności i ewentualnie dokonać dodatkowych poprawek i izolacji ścian – . Nierzadko wcale nie mamy domu w pobliżu zbiorników wodnych, a także jesteśmy narażeni na nieprzyjemne skutki gwałtownych ulew.

Gdy jednak spotkała nas powódź i musimy poradzić sobie w jakiś sposób z piwnicą pełną wody, pierwsze co należy zrobić to wypompowanie jej i wysuszenie piwnicy. Pompy a także osuszacze można wypożyczyć na dany okres czasu lub zakupić w sklepie. Przydatne będą również worki z piaskiem, które zatrzymają przepływ wody.

Kiedy pogoda się ustabilizuje najlepiej będzie udać się do specjalistów, którzy mogą zabezpieczyć nasz dom. Opcji jest dużo, na przykład iniekcja krystaliczna – Firbau, ciśnieniowa lub też oczyszczalnie ekologiczne okolicy domu. Wszystkie z tych sposobów na pewno ograniczą ryzyko ponownego zalania. Warto jest więc znaleźć osoby, które zawodowo zajmują się uszczelnianiem domów po powodzi.

Woda to bardzo silny żywioł, który może szybko zalać nam dom bądź podpiwniczenie podczas powodzi. Warto zainwestować swoje fundusze w odpowiednie zabezpieczenia i izolacje przeciwwilgociowe, aby nie musieć się przejmować skutkami gwałtownych ulew w naszej okolicy. Każdy sposób jest skuteczny, jeśli tylko ochroni nasz dom przed powodzią.