Zalety użycia telebimów w nowoczesnej reklamie, jak będą się one sprawdzać w większych miastach.

Jedną z najbardziej skutecznych obecnie form reklamy wielkoformatowej są telebimy. Dużą popularność zdobyły niezbyt dawno, bo zaledwie kilkanaście lat temu, a w ogromnym stopniu przyczynił się do tego technologiczny rozwój. W telebimach wykorzystuje się mocne, wydajne diody, których światło jest widoczne z daleka, a poza tym zużywają one niewiele energii elektrycznej.

Telebim reklamowy

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, to znaczy czerwona, zielona i niebieska. Sterując natężeniem świecenia każdej z nich dostaje się końcową barwę danego punktu, czyli dokładnie to, co może zobaczyć odbiorca. Typowe telebimy złożone są z paneli, w skład każdego z nich wchodzi kilkaset pikseli. Ogromnym plusem telebimów jest budowa modułowa, dzięki temu że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w większe bloki, to zbudowanie większych urządzeń nie będzie żadnym problemem.

Przekonaj się, że nasze linki prowadzą jedynie do wartościowych witryn. Jeżeli ciekawią Cię jakieś dane, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do cennych portali.

Dlatego też na ulicach i w obiektach zobaczyć można telebimy mające różne rozmiary, część z nich ma kilkanaście metrów powierzchni i widać je doskonale nawet z odległości kilkuset metrów – warto sprawdzić.

Telebimy coraz częściej można spotkać w mniejszych i większych miejscowościach. Położone są one przeważnie w miejscach, gdzie będzie przebywać więcej osób, więc doskonale nadają się na to ruchliwe skrzyżowania czy okolice sportowych i rozrywkowych obiektów. Taka lokalizacja powoduje, że reklamy wyświetlane na telebimach są widoczne dla dużej ilości potencjalnych odbiorców, a że przeważnie będzie ona przyciągać wzrok przechodzących, to charakteryzuje się ona wysoką skutecznością.

Jednak mimo bardzo dużych plusach telebimów pamiętać także trzeba o wadach. Najbardziej dokuczliwą jest jasność z jaką świecą, zwłaszcza w nocy. Jeśli telebim szczecin struga będzie świecił za mocno, to może oślepiać kierujących i pieszych, a to niestety zakończyć się może wypadkiem. Dlatego też w wielu miastach zostały wprowadzone przepisy dokładnie określające, gdzie i jak mają być montowane telebimy, aby nie powodowały zagrożenia. Tym sposobem temu będą one bezpieczne, a jednocześnie będą spełniać swoją rolę.