Zalety użycia telebimów w nowoczesnej reklamie, jak będą się one sprawdzać w większych miastach.

Jedną z najbardziej skutecznych obecnie form reklamy wielkoformatowej są telebimy. Dużą popularność zdobyły niezbyt dawno, bo zaledwie kilkanaście lat temu, a w ogromnym stopniu przyczynił się do tego technologiczny rozwój. W telebimach wykorzystuje się mocne, wydajne diody, których światło jest widoczne z daleka, a poza tym zużywają one niewiele energii elektrycznej.

Telebim reklamowy

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, to znaczy czerwona, zielona i niebieska. Sterując natężeniem świecenia każdej z nich dostaje się końcową barwę danego punktu, czyli dokładnie to, co może zobaczyć odbiorca. Typowe telebimy złożone są z paneli, w skład każdego z nich wchodzi kilkaset pikseli. Ogromnym plusem telebimów jest budowa modułowa, dzięki temu że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w większe bloki, to zbudowanie większych urządzeń nie będzie żadnym problemem. Dlatego też na ulicach i w obiektach zobaczyć można telebimy mające różne rozmiary, część z nich ma kilkanaście metrów powierzchni i widać je doskonale nawet z odległości kilkuset metrów – warto sprawdzić.

Telebimy coraz częściej można spotkać w mniejszych i większych miejscowościach. Położone są one przeważnie w miejscach, gdzie będzie przebywać więcej osób, więc doskonale nadają się na to ruchliwe skrzyżowania czy okolice sportowych i rozrywkowych obiektów. Taka lokalizacja powoduje, że reklamy wyświetlane na telebimach są widoczne dla dużej ilości potencjalnych odbiorców, a że przeważnie będzie ona przyciągać wzrok przechodzących, to charakteryzuje się ona wysoką skutecznością.

Jednak mimo bardzo dużych plusach telebimów pamiętać także trzeba o wadach. Najbardziej dokuczliwą jest jasność z jaką świecą, zwłaszcza w nocy. Jeśli telebim szczecin struga będzie świecił za mocno, to może oślepiać kierujących i pieszych, a to niestety zakończyć się może wypadkiem. Dlatego też w wielu miastach zostały wprowadzone przepisy dokładnie określające, gdzie i jak mają być montowane telebimy, aby nie powodowały zagrożenia. Tym sposobem temu będą one bezpieczne, a jednocześnie będą spełniać swoją rolę.

Masz przeświadczenie, że zbliżone teksty wyjaśnią Ci lepiej tę kwestię? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (http://www.teamoffice.pl/home?page=shop.browse&category_id=53) inny tego typu punkt widzenia.

/J]