Zbliża się czas składania Pitu, nie zapomnij przesłać 1% podatku na dobroczynny cel

Każdego roku podatnicy wypełniają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe dochody za poprzedni rok oraz rozliczają podatek przy użyciu formularza PIT. Od kilku lat mają również prawo oddać 1% swego podatku na funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu ta kwota nie trafia do fiskusa, ale do organizacji, która wykorzysta ją w swojej działalności.

Przeznaczenie 1% podatku jest proste i nie pociąga żadnych kosztów

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekazać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie potrzeba dużego zaangażowania. Tak naprawdę wystarczy jedynie we właściwym okienku formularza wprowadzić numer KRS organizacji, którą chce się obdarować tą kwotą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy może natychmiast znaleźć konto fundacji lub innej organizacji, jaka ma otrzymać pieniądze. Numer organizacji podatnik ma możliwość wprowadzić osobiście albo zlecić wypełnienie PIT (rozliczanie pit konin) firma księgowa, która trudni się rozliczeniem podatku. Podatnik z tytułu przekazania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu niewielki odsetek jego podatku trafia na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki –

Dużo organizacji oczekuje na pomoc

Trzeba wziąć pod uwagę przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to wszelkiego typu fundacje, które trzymają pieczę nad chorymi dziećmi, bezpańskimi zwierzętami, starszymi ludźmi lub zajmują się ratowaniem środowiska naturalnego. W mnogich przypadkach można 1% oddać także dla kalekiego dziecka ze znajomej rodziny. Wielokrotnie organizacje te borykają się z wielkimi kłopotami finansowymi i mogą działać wyłącznie w oparciu o darowizny od ludzi. 1% podatku okazuje się dla nich prawdziwą pomocą.

Jeżeli nie masz pojęcia, którą organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje tak wiele istotnych organizacji, że miewa się poważny trud ze znalezieniem tej jednej, której prześle się swój 1%. Ze szczegółową listą takich organizacji można zapoznać się w sieci internetowej, choćby wpisując frazę „Przekazanie 1% podatku na opp”. Uzyskane linki pozwolą zapoznać się ze szczegółami przekazania jednego procenta, jak też z spisem organizacji, którym można tę sumę przesłać. Nie można zatrzymywać tych pieniędzy dla fiskusa, szczególnie, że tak wiele ludzi i organizacji czeka na wsparcie szczodrych ludzi.