Cegły w domu – kącik przydatnych porad

Remont własnego mieszkania to pole do popisu – jest wiele możliwości wykończenia wnętrz. Zadbać należy o zewnętrzny stan budynku. Jeśli mamy zamiar wykończyć elewację zewnętrzną cegłą, może powinniśmy pomyśleć, czy nie wprowadzić jej także środka.

ceglane ściany

Autor: Tim Childers
Źródło: http://www.flickr.com
No ale jak?. Cegła w mieszkaniu? Właśnie tak! Mamy tu wiele opcji do wyboru: możemy znaleźć gotowa cegłę klinkierową do wyłożenia ścian w salonie, bądź innym pokoju.

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym intrygującym opisem? Rewelacyjnie. Zatem namawiamy – kliknij w link ffp3 maska sklep i przenieś się do kolejnej witryny po detale.

Kolejnym oryginalnym pomysłem jest nie wykończenie jednej ze ścian budynku – wyczyszczenie cegieł z zabrudzeń zrobiły się w trakcie budowy domu i zaimpregnowaniu przeźroczystym lakierem, który nada cegłom połysku. Łączniki pomiędzy cegłówkami należy zapełnić fugą pasująca doreszty pokoju.

cegła

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Można w stanie surowym pozostawić tylko jedną ścianę w pomieszczeniu, w związku z czym pomieszczenie zdobędzie oryginalnego charakteru. Kolejną opcją jest zostawienie w stanie surowym murek będącą łącznikiem kuchnię z salonem – mały mur – na którym proponujemy przymocować szerszy blat, służący jako stół do jedzenia posiłków.

Na Allegro i innych portalach możemy znaleźć ogłoszenia o sprzedaży wiekowych cegłówek. Pomysł rewelacyjny gdy zależy nam na autentyczności pokoju. Jednakże, te stare cegłówki nie są sprzedawane w całości, tylko najczęściej są pocięte na cyrkularce w mniejsze plastry podobne do płytek.

Gdy zaciekawił Cię zaprezentowany temat, odwiedź kluczowy link, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoją wiedzę!

Możemy nimi wyłożyć ścianę wewnątrz mieszkania. Cegłą można wykończyć przedpokój – powinniśmy obudować nią ścianę wokół wejścia, pozostawiając wysuniętą cegłę na pozostałość, pod skosem opadającym w dół.

Jakie dodatki będą pasować do domu wykończonego cegłówkami? Trzeba postawić na styl rustykalny, czyli sporo półek i bibelotów wyglądających na stare, bądź kolonialnego. Z barwą cegły idealnie komponować się będą szafki w ciemnobrązowym kolorze.