Cegły w domu – kącik przydatnych porad

Remont własnego mieszkania to pole do popisu – jest wiele możliwości wykończenia wnętrz. Zadbać należy o zewnętrzny stan budynku. Jeśli mamy zamiar wykończyć elewację zewnętrzną cegłą, może powinniśmy pomyśleć, czy nie wprowadzić jej także środka.

ceglane ściany

Autor: Tim Childers
Źródło: http://www.flickr.com
No ale jak?. Cegła w mieszkaniu? Właśnie tak! Mamy tu wiele opcji do wyboru: możemy znaleźć gotowa cegłę klinkierową do wyłożenia ścian w salonie, bądź innym pokoju. Kolejnym oryginalnym pomysłem jest nie wykończenie jednej ze ścian budynku – wyczyszczenie cegieł z zabrudzeń zrobiły się w trakcie budowy domu i zaimpregnowaniu przeźroczystym lakierem, który nada cegłom połysku. Łączniki pomiędzy cegłówkami należy zapełnić fugą pasująca doreszty pokoju.

cegła

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Można w stanie surowym pozostawić tylko jedną ścianę w pomieszczeniu, w związku z czym pomieszczenie zdobędzie oryginalnego charakteru.

Ten serwis internetowy projektowanie sieci energetycznych posiada wciągające informacje na opisywany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Kolejną opcją jest zostawienie w stanie surowym murek będącą łącznikiem kuchnię z salonem – mały mur – na którym proponujemy przymocować szerszy blat, służący jako stół stoły do jadalni do jedzenia posiłków.

Na Allegro i innych portalach możemy znaleźć ogłoszenia o sprzedaży wiekowych cegłówek. Pomysł rewelacyjny gdy zależy nam na autentyczności pokoju. Jednakże, te stare cegłówki nie są sprzedawane w całości, tylko najczęściej są pocięte na cyrkularce w mniejsze plastry podobne do płytek. Możemy nimi wyłożyć ścianę wewnątrz mieszkania. Cegłą można wykończyć przedpokój – powinniśmy obudować nią ścianę wokół wejścia, pozostawiając wysuniętą cegłę na pozostałość, pod skosem opadającym w dół.

Jakie dodatki będą pasować do domu wykończonego cegłówkami? Trzeba postawić na styl rustykalny, czyli sporo półek i bibelotów wyglądających na stare, bądź kolonialnego. Z barwą cegły idealnie komponować się będą szafki w ciemnobrązowym kolorze.