Co obowiązkowo powinieneś wiedzieć, jeśli pragniesz zbudować hotel?

W ostatnich latach polska zyskuje pozycję lidera w rankingu najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Statystyki nie kłamią: systematycznie wzrasta liczba turystów przyjeżdżających nad Wisłę.

Zainteresowanie, którym możemy się pochwalić, pociąga za sobą sporo różnych korzyści, przede wszystkim dla sektora hotelarskiego, który nader prężnie się rozwija.
pieniądze

Źródło: pixabay.com
Projekt hotelu stanowią pierwszy krok na drodze do nowych przedsięwzięć, Następne „fazy” sprowadzają się zaś do urzeczywistniania „papierowych planów”, tak, aby wizja architekta przybrała realne kształty. Przeważnie rzeczoną „misję” realizuje generalny wykonawca inwestycji budowlanych. Powstaje pytanie: Na czym polega jego praca (genialny generalny wykonawca inwestycji budowlanych)? Odpowiedź, wbrew temu, co mogłoby się wydawać wcale nie jest prosta. Próżno szukać aktu, który regulowałby wspomniane kwestie. Takowy bowiem najzwyczajniej w świecie nie istnieje.

Czy myślisz, że zamieszczone tutaj dane są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj stronę www, a odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne fakty, które zwrócą Twoją uwagę.

Można jednak, przyjąć, że nadrzędną „powinnością” wykonawcy jest czuwanie nad postępem prac budowlanych, zawieranie umów z podwykonawcami, dbanie o to, by dotrzymywali ustalonych terminów, sprawdzenie dokumentacji projektowej, zgłaszanie ewentualnych zastrzeżeń inwestorowi, zabezpieczanie terenu budowy, oddanie nieruchomości do użytku, etc. Wymieniać można bez ustanku.

Przedstawiony wyżej „wykaz” to jedynie przysłowiowa kropla w morzu, która pokazuje jak olbrzymia odpowiedzialność spoczywa na barkach generalnego wykonawcy. Od jego odpowiednich decyzji zależy powodzenie inwestycji.