Co robić gdy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie doszła na czas. Jak zareagować?

Nasze życie jest połączona z nieustannym pośpiechem, co wiąże się z tym że od czasu do czasu nie posiadamy czasu na zrobienie konkretnych formalności, a jest to niezwykle ważne, kiedy otrzymujemy przesyłkę od kuriera.

paczki przed wysłaniem do kuriera

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej nie zwracamy uwagi czy paczka została doręczona na czas i na to czy ma pewne uszkodzenia.

Czy zamieszczony tu post wydaje Ci się ciekawy? Pragniesz poznać dużo treści na ten temat? Zatem idź tu stacja diagnostyczna wrocław i czytaj kolejny wpis.

Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem powinno się czasem dobrze zobaczyć paczkę. Może być to niezbędne, jeśli okaże się, że dostaliśmy zniszczoną paczkę.

W tego rodzaju przypadku adresat posiada tydzień od dostarczenia przesyłki na zaświadczenie, że wina za stan przesyłki stoi po stronie kuriera, aby jednak takich rzeczy dokonać należy dokładnie zapoznać się z procesem procesu o odszkodowanie (więcej informacji: kurier – usługi). Wiadomości na ten temat zapewniający może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy. W przypadku gdy te drogi z określonych powodów nie pomogą, cały czas mamy szansę poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów. Musimy nie zapominać również o tym, że konsument z reguły może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w momencie, kiedy przesyłka nie ostaje doręczony na czas? Należy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na konkretnym terminie, w którym paczka ma być doręczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Doskonała firma kurierska jest zobowiązana poinformować klientów o zaplanowanym terminie, w którym przesyłka będzie dostarczona i musi się z tym zgodzić.Jeśli w ten spośób zrobi klient ma prawo wystąpić o odszkodowanie. Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie może być większy niż dwukrotności opłaty za usługę. Doskonale ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie firmy kurierskiej.

przesyłki kurierskie

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać adresat nie jest pozostawiony sam sobie, a prawo zapewnia mu domaganie się odszkodowań za wyrządzone szkody oraz niedotrzymanie terminu dostarczenia przesyłki. Warto o tym pamiętać, gdyż wielu z nas zapomina o własnych prawach. Warto wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się udać celem znalezienie odpowiedniej pomocy