Czym cechuje się inteligentny dom

Inteligentny dom jest najnowocześniejszym rozwiązaniem opartym na sieci sensorów jak też jednym, centralnym układzie zawiadywania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala EIB umożliwia łatwy przepływ danych między fragmentami składowymi instalacji i zapewnia duże spektrum możliwości działania. Dzięki spożytkowaniu informacji z czujników a także detektorów inteligentny dom sam dopasowuje się nie wyłącznie do obecności lokatorów, ale również do czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak chociażby nasłonecznienie albo wilgotność powietrza.

inteligentny budynek

Dzięki temu inteligentny budynek w dużym stopniu poprawia komfort życia codziennego jego lokatorów. Centralny system kierowania pozwala wygodnie kierować nieomalże każdym urządzeniem w inteligentnym budynku, zaś za sprawą zastosowania wizualizacji oraz podłączenia instalacji do Internetu eksploatator może monitorować jego działanie z każdego punktu na świecie. Integracja całości instalacji z systemem alarmowym oraz monitoringiem przysparza się do poprawy bezpieczeństwa budynku. Inteligentny dom przeprowadza symulację obecności lokatorów na podstawie wcześniej uchwyconych zdarzeń, co pomaga zrazić ewentualnych włamywaczy. Możliwości, które daje automatyka budynkowa kraków są niezwykle rozbudowane oraz cały czas się zwiększają. Zautomatyzowane przy pomocy magistrali EIB, a przez to racjonalne sterowanie czynnością instalacji powszedniego użytku umożliwia w dużej mierze ograniczać koszty mediów, przez co dom jest przyjazny otoczeniu. Inteligentny dom to dziś standard zalecany przez Unię Europejską.

automatyka

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystywane rozwiązania pozwalają elastycznie dopasowywać działanie instalacji połączonych z EIB w ramach budynku do indywidualnych wymagań jego użytkowników i dają wiele opcji w kontekście możliwej przyszłej rozbudowy. Dobrze opracowana instalacja elektryczna umożliwia unikać obkuwania ścian, a co za tym idzie wielu niepotrzebnych jak też kłopotliwych remontów. To tylko poniektóre zalety, jakie posiada inteligentny budynek. By odszukać firmy oferujące podobne rozwiązania na obszarze Krakowa, proponuję wpisać w wyszukiwarkę frazę inteligentny dom kraków lub oknar internorm podobne.