Czytaj jaką dachówkę wybrać! Przejrzyj oferty

Pokrycie dachowe jest ważne, wie o tym każdy który kiedykolwiek stał albo aktualnie stoi przed wyborem dachówki dla swojego domu. To nie tylko ochrona przed zimnem, ale także pewnego rodzaju ozdoba budynku, pewnie dlatego stwarza wiele możliwości manewrowania między kolorami, kształtami, użytym materiałem. Jak znaleźć właściwą, by cieszyć się nią przez wiele lat, a dodatkowo zyskać zagwarantowaną ochronę budynku?

Najważniejszą sprawą jest wytrzymałość – każdy przecież chce, by dach służył mu jak najdłużej, bez konieczności corocznych poprawek i napraw. By tak faktycznie było, należy wybrać dachówkę, która wyróżnia się dobrą jakością. Rodzaje dachówki m.in. cementowe, ceramiczne, a nawet szklane pomagają nie tylko doskonale dobrać rodzaj pokrycia do naszych założeń, a także w prosty sposób uzyskać wyjątkowy wygląd domu.

dachówka

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Cementowe dachówki wykonuje się z zaprawy, barwionej na określony kolor. To najpopularniejsze oferowane w sklepach i bardzo praktyczne – ich szerokość jest często dwa razy większa aniżeli dachówek z ceramiki, co ma istotny wpływ na finanse, gdyż w ostatecznym rozrachunku mniejsza ilość dachówek zostaje użyta na pokrycie dachu ).

Aby uzyskać więcej informacji na prezentowany tu wątek, polecam inne ciekawe strony.

Ceramiczne dachówki dzielą się na naturalne, o matowej powierzchni, wytwarzane z surowej gliny, angobowane, a więc dostępne w wielu kolorach i glazurowane,czyli pokryte bezbarwnym lub kolorowym szkliwem, tak by powierzchnia była lśniąca.

Jak wybrać dachówkę, by spełniła oczekiwania estetyczne? Przede wszystkim kupować z głową. Dachówka może być ozdobą domu, ale źle dobrana potrafi go oszpecić. Rodzaje dachówki oferowane na rynku, to nie jedynie produkty w różnych odcieniach i wytworzone z różnych materiałów, lecz przede wszystkim dachówki o rozmaitym kształcie – . Efektownie się prezentują i zazwyczaj kupowane przez konsumentów – dachówki podwójne rzymskie, podwójne esówki lub pojedyncze esówki. Cechują się falującym wzorem, który tworzy efektownie wyglądającą całość. W zbliżonej tonacji zachowana jest dachówka typu celtyckiego i greckiego. Znacznie prostszą formę ma dachówka staroniemiecka, a w zbliżonej tonacji zachowany jest tagalit. Najwęższa, a więc wymagająca największego wysiłku przy jej nakładaniu, jest karpiówka. Jak wybrać dachówkę, spośród aż tak wielu rodzajów dostępnych na rynku? Z pewnością można liczyć na pomoc specjalistów pracujących w sklepach. Nie tylko dobiorą odpowiedni materiał, lecz także kształt i kolor, aby pomóc Ci dokończyć Twój wymarzony dom.