Dachówka ceramiczna

Budując dom, zwykle kierujemy się estetyką, którą pokazują wizualizacje i katalogi.
Dobór dachówek to oczywiście sprawa gustu, ale obowiązkowo musi łączyć się z całą techniką budowy i pomysłem.

Wyraźny wzór utworzony dachówkami konkretnego koloru na tle wykonanym z innych dachówek

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger

Polacy lubią się wyróżniać na tle innych.

Odważnie więc eksperymentujemy z kolorem i typy dachówek.

Nie wstydź się – w szukaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie (http://www.partnerzy.pl/sprzedaj) w nowe linki. W końcu zapewne znajdziesz coś atrakcyjnego.

W związku z tym, kiedy spojrzymy na krajobraz polskich wiosek i miast, spostrzeżemy szał kolorów. Można pomyśleć o tym bez stresu i przyjąć do wiadomości, że dachówka nie tylko pasuje do nas, ale też do otoczenia.

Ceramika budowlana
Decyzja o dachówce jest związana z ogólnym planem domu. Sporym zainteresowaniem wyróżnia się budownictwo z bali, jednak od dawna popularnością cieszą się typowe pustaki ceramiczne. Wielu ludzi wprowadza trochę urozmaicenia, dlatego cegła klinkierowa również jest kupowana wyjątkowo często.

Ta oryginalna strona www (http://www.wiazar-system.pl/) również publikuje wciągające wiadomości na opisywany tu temat. Jeśli więc Cię on interesuje – nie ociągaj się i sprawdź to.

Należy rozwiązać problem pokrycia dachu. W sklepach obejrzymy konkretne dachówki, ale zwykle może być trudno wyobrazić sobie dachówki w interesującym nas zestawieniu technologii. Dach jest wyjątkowo ważny i powinien być ciepły i szczelny, a to właśnie zależy przede wszystkim od tego, na jaką dachówkę się zdecydujemy.

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, której jest kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka i mniszka o krawędziach zwróconych ku górze. To logiczne, że zwykła dachówka ma czerwonawy kolor, ale dzięki angobowaniu można zmienić jej kolor. Są także glazurowane dachówki, pokryte specjalna warstwą ochronną, więc są błyszczące i gładkie. Tego typ procesy ułatwiają czystość dachu.

Dachy pokryte ceramiczną dachówką w związku z tym, że są ciężkie, będą bardziej wytrzymałe przede wszystkim na mocne wiatry. Zakłada się je na dachach spadzistych, o nachyleniu większym niż 30 stopni, jednak po wykonaniu z desek specjalnego spodniego dachu da się także wprowadzić je na ostrym kącie. Warto zapamiętać, że prosty dach jest skuteczniejszy, ale także dużo tańszy w budowie. Często lepiej zmienić plam dachu, niż oszczędzać na materiałach budowlanych.

Posted in Bez kategorii