Egzystowanie zgodnie z harmonią, czyli krótka rozprawka o zasadach doboru i ustawiania mebli w hotelowych wnętrzach

Feng-shui to termin, który wymyślili Chińczycy wiele wieków wstecz, ale wyznaczone niegdyś zasady ustawiania mebli nadal są w modzie. Wiek XXI, pomimo pogoni za odkryciem coraz sprawniejszych urządzeń elektronicznych, nie odcina się zupełnie od tradycji. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy obecnie przez wszystkie przypadki, zatem wykreślenie z rejestr popularnych wyrazów raczej mu nie grozi.

Meble do hotelu możemy z grubsza podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które postawione zostają w recepcji lub w holach. W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się wersalki, lecz, o ile to wykonalne, można je ustawić według reguł feng-shui, czyli tak, aby turyści leżeli w kierunku północ-południe. Konieczne są również szafki nocne i niepokaźne szafy na odzież. Przydałby się też stolik oraz dwa lub trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas wyposażania pokoi dla gości nie wolno nam w jakimkolwiek razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Mówi nam ona o tym, że naddatek mebli bywa przeciwwskazany, a szczególnie należy wystrzegać się nadmiaru bibelotów (przejdź do galerii). To właśnie na nich gromadzi się najwięcej kurzu. Należy również zwracać uwagę na to, aby wspomniane tutaj meble do hotelu nie zostały położone przypadkowo – zasada praktycyzmu przypomina nam, że tapczana lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Deszcz oraz gwałtowny wiatr mogą zakłócać niezmącony sen gości.

Z kolei recepcja, która przecież staje się wizytówką całego obiektu, musi prezentować się profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają najczęściej wyznaczone miejsce za trybunką. To jednak nie wszystko. Zanim turyści pójdą do swoich kwater, przez moment być może będą pragnęli odetchną po trudach długiej podróży. Dlatego posiadacze obiektów kupują również takie meble do hotelu, które rewelacyjnie sprawdzą się w wymienionej powyżej roli – kliknij w link.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym elementem wyposażenia są kanapy, niekiedy nawet skórzane, dwa fotele i niewielki szklany lub sosnowy stoliczek. Można też zamówić tę bardziej oszczędną wersję. A w jej składzie znajdziemy: brązowy stolik razem z położonymi na blacie folderami reklamowymi, kilka albo nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl dobrze znane nam mieszkalne wnętrza. Całości dopełniają niełatwo dostrzegalne szczegóły, czyli na przykład stojaki na parasolki czy ukryte w rogu pomieszczenia wieszaki na płaszcze.