Eleganckie elementy wystroju wnętrz dla każdego.

Gdy wykończymy już nasze urocze mieszkanie przychodzi czas na jego ozdabianie. Gdy nie jesteśmy przekonani co do własnych możliwości aranżowania wnętrz, możemy zasięgnąć porady popularnych blogerów, przeglądać foldery sklepów z dekoracjami albo wynająć kogoś, kto podpowie nam, co będzie pasowało do naszych wnętrz i pojedzie razem z nami na polowanie na dodatki (albo załatwi je za nas).

lampa wisząca

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
We wnętrzach przestrzennych, które wymagają dekoracji lekkich, dobrze sprawdzą się duże kwiaty. Nie tylko odświeżą powietrze w pomieszczeniu, lecz także rozświetlą je. Wielkie kwiaty w donicach dopasowanych kolorystycznie do wnętrza i innych donic można ustawić na podstawkach na kółkach – rozwiązanie i praktyczne, i wygodne, bo kwiat może zmienić swoje miejsce w kilka sekund. Doskonałą ozdobą wnętrza może być lampa. Jeżeli mamy miejsce, umieśćmy model stojący. Jeżeli mieszkanie jest skromnie urządzone, postawmy na charakterystyczny akcent wiszący, jakim mogą być lampy Foscarini albo kryształowy żyrandol.

By utrzymać porządek, lecz jednocześnie nie stwarzać pozoru pustego, smutnego mieszkania, postawmy w rejonie stolika kawowego ciekawe kosze – kontynuuj – na gazety. Teraz możemy wybierać pomiędzy odwieczną wikliną, rattanem, koszami materiałowymi lub koszami z plastiku. Niecodzienne kształty czy barwy pozwolą dobrać ładny kosz pasujący niemalże do każdego pomieszczenia. Jako kosze na gazety można wykorzystać również… pufy czy niskie drabinki – .

To propozycje całkiem niecodzienne, lecz w nowoczesnych wnętrzach na pewno się sprawdzą. Jeśli nasze ściany są puste, powieśmy na nich coś, co będzie się ładnie komponować z całym pokojem. Na ścianach dobrze wyglądają zegary i obrazki i zdjęcia w ramach, ale w ostatnim czasie modne są także naklejki na ściany (cytaty, grafiki) i fototapety.

Zegar czy serię obrazków łatwo przewiesić, kiedy nam się znudzą, z fototapetą jest nieco trudniej, więc trzeba głęboko przemyśleć jej zakupienie – barwy, rozmiar i umiejscowienie. Czy to lampy Foscarini, czy naklejki na ściany – wybierzmy takie ozdoby, które będą spójne z charakterem naszego gniazdka i idealnie wkomponują się we współczesne trendy.