Im więcej światła, tym lepiej. Technologia LED, jakie mamy rodzaje?

To jakim światłem świecimy jest istotne. Dawniej nie było w tej materii wyboru, musieliśmy zadowolić się zwykłymi świetlówkami, które nie tylko, że nie oferowały dużo światła, to jeszcze nie były za bardzo energooszczędne. Zresztą, kiedyś nasze ulice były bardzo ciemne i niezbyt przyjazne. W dzisiejszych czasach jest już na szczęście trochę lepiej, a poza żarówkami standardowymi mamy żarówki energooszczędne, czy prawdziwą rewelację ostatnich lat – diody LED.

Technologia LED to przyszłość, ostatnio wielkim zainteresowaniem cieszą się przykładowo Naświetlacze led z czujnikiem ruchu. Jakie mamy jednakże rodzaje diod LED?

żarówka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znane są diody led głównego szeregu. Są zdecydowanie najbardziej popularne ze względu na niską ich cenę. Tam, gdzie jednakże jest zaleta musi być i wada, tak więc oferują one dość niski poziom wydajności spośród wszystkich rodzajów diod. Inną wadą, są dość ograniczone możliwości generowania mocy świetlnej z powodu, iż jedna z takich diod ma niewielką moc. Właściwie żarówka led na bazie tych diod będzie oferować taką samą ilość światła, ile diod można na niej zainstalować.

Drugim rodzajem są diody LED SMD, jakie mają kształt kwadratu lub prostokąta. Mają lepszą wydajność, dzięki czemu uzyskać można większą moc z żarówek.

Poszukujesz wiarygodnych postów na ten temat? Śpieszymy poinstruować Cię, że w tej chwili je odkryłeś. Wystarczy tylko wejść w hiperłącze do strony (https://mcrsklep.pl/pl/farba-ogniochronna-do-stali).

Takie diody mogą pochwalić się również szerokim kątem świecenia 180 stopni, jednakowoż utrudniona możliwość stosowania soczewek jest przyczyną braku możliwości uzyskania odmiennego kąta świecenia z tego typu żarówek.

Led Cob to jedna z najbardziej nowatorskich technologii led. W żarówkach wystarczy umieścić tylko jedną diodę o określonej mocy, co sprawi, iż mamy tylko jedno, większe źródło światła. Identycznie jak w przypadku poprzedniego rodzaju, dioda Cob ma szeroki kąt świecenia, jednocześnie jesteśmy w stanie na rynku znaleźć Cob z soczewką skupiającą umożliwiającą regulację kąta świecenia.

żarówka

Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Diody Power LED są diodami o niezłej mocy. Ich największą zaletą jest możliwość wykorzystania dowolnej soczewki, dzięki temu otrzymamy ogromne możliwości aranżacji oświetlenia.

Zainteresowały Cię podane treści? Niezwykle nas to cieszy i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu autora (https://mechanika-service.com/wozki-widlowe) po nową dawkę szczegółów.

To pozwoli nam podkreślić pewne miejsca, a inne zostawić bardziej zaciemnione. W naszym kraju najczęściej możemy spotkać high power LED, które składają się z 3 diod power LED, z których każda pobiera 1W. Żarówka dzięki temu ma moc 3W emitując większą ilość światła niż tradycyjna żarówka LED.

Ostatnie z prezentowanych LED Rgb to charakterystyczne diody emitujące trzy barwy światła – Blue (niebieską), red (czerwoną) i green (zieloną). Dzięki połączeniu tych trzech barw zyskujemy barwę białą. Dzięki temu połączeniu możemy natężeniem każdej z barw sterować osobno. Umożliwia nam to wbudowany sterownik. Dzięki temu zyskujemy niesamowite możliwości aranżacji oraz dekoracji wnętrz i budynków.